Reklama
Sufczyn. Gmina wspiera seniorów i strażaków
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 25 stycznia 2019 21:16

W grudniu zakończył się remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie, gdzie został utworzony Klub Senior+. Zadanie warte prawie 400 tysięcy złotych zostało wsparte przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej dotacją w wysokości 150 tys. złotych.


Zakrojone na szeroką skalę prace modernizacyjne w jednostce w Sufczynie obejmowały chociażby: roboty rozbiórkowe, nowe instalacje wod-kan, gazowe, centralnego ogrzewania. Dzięki nowym ściankom działowym zmienił się układ pomieszczeń, a kuchnia i łazienki zyskały nowe wyposażenie. Samorząd zadbał również o dostarczenie schodołazu dla osób niepełnosprawnych. - Remiza w Sufczynie zmieniła się nie do poznania. Teraz ten budynek będzie tętnił życiem. Mamy aktywnych seniorów, którzy dotychczas nie mieli swojego miejsca. To się zmieniło. Dobrze wyposażona kuchnia będzie świetnie służyć jako zaplecze wydarzeń, które będą organizować seniorzy. Od samego początku, gdy zaczęliśmy projektować to zadanie, mieliśmy na uwadze dostępność obiektu dla osób z problemami ruchowymi, dlatego obiekt został wyposażony w schodołaz, aby każdy mógł uczestniczyć w spotkaniach i zajęciach – podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .