Reklama
Zakliczyn. Przetarg na wykonawcę dwóch bloków mieszkalnych
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 25 stycznia 2019 21:07

Ogłoszony został przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy budowy dwóch bloków mieszkalnych w gminie Zakliczyn w ramach Rządowego Programu Mieszkanie Plus. Gmina Zakliczyn jako jedna z pierwszych w Małopolsce przystąpiła do Programu Mieszkanie Plus. Sfinansowała powstanie dokumentacji projektowej (150 tys. zł). Wybrała partnera przedsięwzięcia, którym został Bank Gospodarstwa Krajowego, uzyskała pozwolenie na budowę. Utworzona została też spółka celowa – MDR Zakliczyn w celu realizacji rządowego programu. Teraz ogłoszony został przetarg na budowę dwóch bloków mieszkalnych – w Lusławicach oraz Paleśnicy. W nowoczesnych budynkach ma być 70 mieszkań o różnej powierzchni. Koszt wybudowania obiektu w Lusławicach (40 mieszkań) szacowany jest na około 5 mln zł, a w Paleśnicy (30 mieszkań) na około 4 mln zł.

  • Chcemy wyjść naprzeciw osobom, które nie mają zdolności kredytowej, by kupić własne mieszkanie, ale mają zdolność czynszową – objaśniał burmistrz Dawid Chrobak na konferencji prasowej w zakliczyńskim Ratuszu w związku z rozpoczęciem procedury wyłonienia wykonawcy dwóch bloków mieszkalnych. – Mieszkania będą na wynajem, ale z opcją nabycia ich po latach na własność. Naszym celem jest poprawa jakości życia mieszkańców. Chcemy dać szansę młodym ludziom, aby mogli pozostać w gminie Zakliczyn, aby nie musieli za pracą i mieszkaniem wyjeżdżać do większych ośrodków miejskich lub zagranicę. Tworzymy dla mieszkańców warunki, w których mogą się rozwijać, zakładać rodziny. Oczywiście nie zapominamy również o seniorach. W ten sposób realizujemy program zrównoważonego rozwoju kraju. Budynki powstaną na gminnych gruntach, które wniesione zostaną aportem do spółki. Będą blisko infrastruktury społecznej – oświatowej, handlowej czy sportowo-rekreacyjnej.

  • Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co w tej sprawie zrobiono w Zakliczynie. W ciągu dwóch lat wykonano tutaj olbrzymią pracę, by mogła ruszyć budowa mieszkań. Zachęcam inne gminy, szczególnie te położone blisko Tarnowa, aby podążały drogą władz samorządowych Zakliczyna – powiedział Poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz. Dyrektor w Biurze Realizacji Inwestycji PFR Nieruchomości S.A. Jarosław Kołodziejczyk apelował do właścicieli lokalnych firm budowlanych, aby startowali w przetargu. Oferty przyjmowane będą do 29 marca br. - Chcemy, aby pieniądze z budowy bloków pozostały na tutejszej ziemi. Poszły na wypłaty dla ludzi tutaj mieszkających – mówił Jarosław Kołodziejczyk. – Gratuluję odwagi samorządowi Zakliczyna. To pierwsza tak ciekawa i najbardziej zaawansowana inwestycja spośród ponad 20 w województwie małopolskim. Kryteria ubiegania się o mieszkania oraz wysokość czynszu zostaną ustalone po rozpoczęciu robót budowlanych, gdy będzie znana już dokładna kwota za jaką zostaną wybudowane bloki. Burmistrz Dawid Chrobak zapewnił, że myśli o innych lokalizacjach w innych miejscowościach. Jeśli będzie duże zainteresowanie mieszkaniami w Lusławicach i Paleśnicy to gmina Zakliczyn budować będzie kolejne bloki dla tych, którzy marzą o własnych czterech kątach.

(mir)

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .