Reklama
Dębno. Miliony na inwestycje
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 10 stycznia 2019 15:52

Poprawa środowiska naturalnego, stworzenie warunków rozwoju dzieci i młodzieży, doprowadzenie do Dębna szybkiego Internetu, rozwój infrastruktury komunalnej, drogowej, oświatowej – to najważniejsza założenia rozwoju gminy Dębno w latach 2019 – 2023. W tamtej kadencji zakończyliśmy kanalizowanie ściany wschodniej naszej gminy i na najbliższe lata chcemy domknąć w tym aspekcie zachodnią część gminy w stronę południa i północy. Rozbudowę sieci kanalizacyjnej chcemy prowadzić w oparciu o środki unijne i krajowe – mówi wójt Wiesław Kozłowski. Jego zdaniem nie mniej ważne jest stworzenie warunków rozwoju dzieci i młodzieży to nasz priorytet. Dlatego będziemy inwestowali w rozwój infrastruktury szkolnej. Rozłożony na trzy lata jest projekt budowy hali sportowej w Dębnie. Planujemy dalsze remonty szkół oraz modernizację wszystkich boisk przyszkolnych. Chcemy, by szkoły miały tablice interaktywne oraz nowoczesne pracownie – zapowiada gospodarz gminy Dębno.


Na wsparcie mogą liczyć Ochotnicze Straże Pożarne, które są podstawą działania Obrony Cywilnej. Świadoma roli, jaką pełnią druhowie – ochotnicy gmina ma plan termomodernizacji pięciu kolejnych remiz, które są już wiekowe, chce zakupić także nowy sprzęt dla OSP i – jeśli będzie taka potrzeba – pozyskać nowe pojazdy dla jednostek. - Jakkolwiek stan dróg gminnych poprawił się w ostatnich czterech latach. Nadal jednak jest daleki od idealnego, dlatego leży nam na sercu  oprawa stanu dróg, budowa chodników – w celu poprawienia bezpieczeństwa, montaż nowych lamp oświetlenia ulicznego czy kolejnych wiat przystankowych.  Pozyskanie środków i remont dróg dojazdowych do pól. Tzw. Dróg Transportu Rolnego (na ich stan narzekają rolnicy, mowa chociażby o zakupie żwiru, załataniu dziur, wąwozów). Jestem także po rozmowie z władzami PKP odpowiedzialnymi za infrastrukturę dworcową, z którymi ustaliliśmy plan budowy nowego dworca w Biadolinach Szlacheckich. Są już gotowe koncepcje i wizualizacje – stary budynek zostanie zburzony, a w jego miejsce powstanie piękny parking, obok którego powstanie nowy budynek dworca – dodaje wójt Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .