Dębno. Kolejna edycja konkursu
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 07 stycznia 2019 21:20

Przed nami czwarta edycja gminnego konkursu ekologicznego „Miej zasady – segreguj odpady”, którego organizatorem jest Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Konkurs skierowany jest do uczniów placówek szkolnych, których organem prowadzącym jest Gmina Dębno. Kształtowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców oraz propagowanie działań proekologicznych, takich jak np. segregacja śmieci, wykorzystywanie energii odnawialnej jest najważniejszym celem konkursu.


Tegoroczny konkurs odbędzie się w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII oraz klasy dotychczasowych publicznych gimnazjów prowadzone w szkołach podstawowych. Uczestnicy będą mieli za zadanie wykonanie różnych prac konkursowych – eko-zwierzątko, dekoracja ogrodowa, ekologiczny dom, pojazd przyszłości. Prace mają zostać wykonane z surowców wtórnych. W konkursie biorą udział zespoły złożone z poszczególnych klas, wraz z wychowawcą oraz opiekunem. Prace należy dostarczyć osobiście w terminie do 29 marca 2019 r. do Referatu Promocji, Rozwoju i Wsparcia Inwestycji (pokój 212 lub 213). Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się w regulaminie. - Zapraszam do udziału w konkursie – mówi wójt Wiesław Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .