Brzesko. Trwa rekrutacja do Dziennego Domu Opieki Medycznej (DDOM)
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 31 grudnia 2018 22:03

Trwa rekrutacja do Dziennego Domu Opieki Medycznej (DDOM), który rozpocznie działalność już w styczniu. Placówka została pomyślana dla pacjentów, którzy przeszli poważną chorobę, są po hospitalizacji i na nowo muszą się nauczyć funkcjonować. Chcemy ich tego nauczyć. Stąd zakres opieki w DDOM jest bardzo szeroki. To przede wszystkim rehabilitacja, ale także wsparcie psychologiczne, dietetyczne czy geriatryczne – wylicza Elżbieta Adamska, koordynatorka działalności DDOM. Z zajęć w DDOM, które będą prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-16.00, mogą skorzystać osoby powyżej 60 roku życia, posiadające sprawność funkcjonalną określoną w skali Barthel pomiędzy 40-65 pkt. Warunkiem jest także hospitalizacja, zakończona jednak nie później niż rok temu.


Potrzebne jest także skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, nieważne jakiej specjalizacji. Druk wniosku o przyjęcie można dostać w naszym szpitalu – wyjaśnia Elżbieta Adamska. Co istotne, pobyt w DDOM będzie bezpłatny, a ponadto szpital może zagwarantować pacjentom transport, czyli może ich przywieźć na zajęcia, a po ich zakończeniu odwieźć do domu. Dzienny Dom Opieki Medycznej będzie się mieścił na I piętrze szpitala. Placówka zajmie ok. 300 m. kw. Zaplanowano tu przestronny gabinet rehabilitacji, kuchnię z aneksem jadalnym (pacjenci otrzymają obiad), pokoje terapii zajęciowej, salę wypoczynku, gabinet fizjoterapii. Cały oddział będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – dodaje Elżbieta Adamska. Będzie też bardziej przypominał przyjazne domowe wnętrze niż szpitalny oddział. Pomysłodawcom powstania placówki bardzo zależy, by przebywający w niej pacjenci czuli się właśnie jak w domu. Maksymalnie w DDOM może przebywać jednocześnie 15 pacjentów. Ich pobyt nie może być dłuższy niż 4 miesiące. Obecnie trwają prace remontowe, dobierane są meble i wyposażenie. Drzwi DDOM zostaną otwarte już 1 stycznia 2019 r.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .