Zaborowice. KGW w nowych pomieszczeniach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 04 grudnia 2018 09:55

Dla jednych (nielicznych na szczęście) to relikt przeszłości, dla znakomitej większości powód do dumy: Koła Gospodyń Wiejskich od lat odgrywają wielką rolę w działalności wielu gmin w Polsce. Nie inaczej jest w gminie Ciężkowice. Stąd od lot, panie zrzeszone  w 14 kołach KGW, mogą liczyć na pomoc gminy. Nie od dziś wiadomo, że Koła Gospodyń Wiejskich zrzeszają operatywne i zaradne kobiety, które jeżeli trzeba potrafią wiele zrobić dla słusznej sprawy. Potwierdzeniem tych słów może być inicjatywa podjęta przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Zborowic, które nie mając własnego lokalu postanowiło go zdobyć.

W wyremontowanej remizie OSP Zborowice istniała możliwość zagospodarowania poddasza, jednak to tylko połowa drogi by osiągnąć cel, pomieszczenia należało wyremontować i tak właśnie zaczęła się wielka zbiórka pieniędzy. Panie z KGW zorganizowały festyn, z którego dochód w całości został przeznaczony na remont, swój udział mieli także strażacy z OSP Zborowice, którzy pieniądze zarobione w akcjach ratunkowych przekazali na odnowę poddasza. Pomogli sponsorzy i ludzie dobrej woli, nie tylko finansowo ale pracując w czynie społecznym wykonywali prace budowlane. Zwieńczeniem tych trudów są dwa pomieszczenia z osobnym wejściem znajdujące się na poddaszu, które służyć będą paniom z KGW, strażakom, a także zespołowi “Kaczupino”.
Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz gminy Ciężkowice Zbigniew Jurkiewicz wraz z przewodniczącą KGW ze Zborowic panią Teresą Zabielną. We wspólnym świętowaniu uczestniczyli licznie zaproszeni goście, dla których została przygotowana zabawna historyjka o tym jak powstało Koło Gospodyń Wiejskich, symboliczna lampka szampana i poczęstunek.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .