Reklama
Czchów. Ewakuacja szkoły
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 30 listopada 2018 14:23

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie zostali ewakuowani z placówki. Szybka i sprawna akcja strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w   Czchowie zapobiegła tragedii. Nikomu nic się nie stało. Tutejsi druhowie udowodnili, że doskonale sobie radzą w momencie zagrożenia bezpieczeństwa, a społeczność szkolna udowodniła, że wie, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Spokojnie!!! To były tylko ćwiczenia.


Celem przeprowadzenia ćwiczeń było przede wszystkim doskonalenie umiejętności współpracy służb ratowniczych, a także praktyczne sprawdzenie możliwości ewakuacji szkoły. Z działań ratowniczych wyciągnięto wnioski,  które zostały  omówione z podmiotami realizującymi poszczególne zadania, aby w przyszłości współdziałanie służb i kadry kierowniczej szkoły było jeszcze bardziej efektywne. Alarm rozpoczął Dyrektor Szkoły Użytkownicy obiektu, dzieci i młodzież szkolna przystąpiła do ewakuacji z budynku szkoły. Strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do obiektu celem zlokalizowania i przemieszczenia do strefy bezpiecznej. Po realizacji zadania bojowego  uczestniczące zastępy przystąpiły do prezentacji sprzętu stanowiącego wyposażenie pojazdów ratowniczych. Pokaz został przeprowadzony.
(mir)


Komentarze (1)

Pseudonim : We Czchowie 30 listopad 2018 19:04
We Czchowie. Mówi się, we Czchowie. Pisze się tak samo.

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .