Czchów. Będzie modernizacja ujęcia wody
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 26 listopada 2018 22:39

Ponad dwieście tysięcy złotych będzie kosztowała modernizacja ujęcia wody w Czchowie. - Znakomita większość tej kwoty pochodzi, z zaciągniętego, na preferencyjnych warunkach kredytu, który może być w znacznej mierze umorzony. Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie otrzymamy bowiem ponad 170 tysięcy złotych – wylicza burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Jego zdaniem pozabudżetowe finansowanie inwestycji to sukces gminy, która od wielu lat sporo uwagi i środków poświęca na rozbudowę infrastruktury komunalnej: budowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.


Niedawno została podpisana umowa pożyczki przez Burmistrza Czchowa, Marka Chudobę, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy, Moniki Kurzydło, z Zarządem Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, w składzie Witold Kozłowski, Prezes Zarządu oraz Anna Biederman-Zaręba, Zastępca Prezesa Zarządu na realizację projektu pn.: „Rozbudowa gminnego ujęcia wody w Czchowie”, w kwocie do 170 660,43 zł. Koszt całkowity realizacji zadania wynosi 209 912,33 zł.  Przedmiotem zadania jest modernizacja ujęcia wody, która pozwoli na sprawne doprowadzenie wody w okresie niedoboru do ok. 2480 gospodarstw i innych odbiorców korzystających z gminnego ujęcia wody w Czchowie – dodaje Marek Chudoba.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .