Dębno. Bohaterowi dwóch narodów
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 26 listopada 2018 22:36

Tadeusz Kościuszko, generał amii polskiej i amerykańskiej to jeden z najwybitniejszych dowódców w XVIII wiecznej Polski i Stanów Zjednoczonych. Nie dziwi więc, że przed laty społeczność szkolna z Dębna, obrała go patronem szkoły. - Generał Kościuszko jest bohaterem narodu polskiego i amerykańskiego.  W USA jest wiele ulic, skwerów imieniem naszego wspólnego bohatera. Pomimo czasów pokoju musimy pamiętać o tych, którzy byli oddać swoje życie, w obronie wolności, suwerenności i niepodległości. Generał Kościuszko to genialny strateg wojskowy – podkreśla wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.


Obchody rozpoczęły się mszą świętą. W uroczystości udział wzięli: Wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dyrektor tarnowskiej delegatury Kuratorium Oświaty Artur Puciłowski, Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł. insp. Bogusław Chmielarz, Radny Powiatu Brzeskiego Jacek Frankowski, Radni gminy Dębno, a także dyrektorzy szkół z gminy Dębno, nauczyciele oraz dzieci i młodzież szkolna. Obchody nadania sztandaru połączone zostały z uroczystościami związanymi z upamiętnieniem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski, podczas przemówienia podkreślił, że nadanie sztandaru szkole w Dębnie jest bardzo ważnym wydarzeniem. Jest to podniosła chwila, która wpisuje się w tradycję gminy i narodu polskiego - Sztandar zobowiązuje do tego, aby dbać o historię, o nasze lokalne tradycje, jak również o poszanowanie naszych wartości narodowych. Na sztandarze szkoły w Dębnie widnieje postać Tadeusza Kościuszki, który zajmuje czołowe miejsce w panteonie polskich bohaterów narodowych, warto wzorować się na tak wybitnej jednostce i kultywować pamięć o Nim i o Bohaterach Państwa Polskiego. Po oficjalnej części, w czasie której przekazano sztandar, rozpoczęła się część artystyczna. Montaż słowno - muzyczny pt. „Pociąg do wolności”, został przygotowany pod przewodnictwem pani Anny Hojnowskiej, a zaprezentowany został przez uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dębnie.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .