Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 15 listopada 2018 18:34

Ponad milion złotych wydano na budowę parkingów w gminie Dębno. Kwota budzi respekt…


Jak mówi wójt Wiesław Kozłowski z roku na rok przybywa pojazdów. Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom właścicieli pojazdów, gmina rozbudowuje sieć parkingów. Jedną z większych inwestycji, która jest w fazie realizacji, jest budowa parkingu w Biadolinach Szlacheckich. Obiekt powstaje w ramach szerszego projektu realizowanego przez Małopolski Urząd Marszałkowski – związanego z budową parkingów, wokół dworców PKP i przystanków autobusowych.

Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich, to kolejny krok w rozwoju zintegrowanego transportu. Już dzisiaj wiadomo, że pojawi się tutaj 50 miejsc postojowych dla samochodów oraz 30 stanowisk dla rowerów. Inwestycja będzie kosztowała około pół miliona złotych. – Samorząd na realizację tego zadania zdobył maksymalne dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 425 tysięcy złotych (85%). Dodam, że w latach 2015 – 2018 (poza wspomnianą wyżej inwestycją) gmina wydała na budowę parkingów ponad pół miliona złotych. Razem jest więc to kwota: 1 005 673,04 złotych – wylicza wójt Wiesław Kozłowski.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .