Gnojnik. Gmina z seniorem+
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 14 listopada 2018 21:15

Kolejna inwestycja z rządowej dotacji. Modernizacja części pomieszczeń Domu Strażaka w Gnojniku staje się faktem. Ekipa budowlana rozpoczęła bowiem prace, w wyniku których nowe oblicze uzyska duża sala spotkań oraz towarzyszące jej mniejsze pomieszczenie. - Środki na ten cel pozyskaliśmy z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.


Przypomnijmy, że modernizacja Domu Strażaka możliwa jest dzięki środkom z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego Senior+ pozyskanym przez naszą Gminę na realizację zadania pn. „Modernizacja Domu Strażaka w Gnojniku na potrzeby utworzenie Klubu Senior+”. Uzyskana dotacja w wysokości 150 tys. zł stanowi 70% kosztów całościowych inwestycji (umowa z firmą budowlaną opiewa na ponad 216 tys. zł). Prace budowlano-remontowe obejmują dużą salę oraz towarzyszące jej mniejsze pomieszczenie mające służyć jako lokal klubowy wraz z wydzielonym miejscem na szatnię. W toku prac adaptacyjno-budowlanych obiekt w centrum Gnojnika zostanie dostosowany do potrzeb osób starszych.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .