Reklama
Dębno. Dla niepodległej i jej twórców
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 12 listopada 2018 11:42

PI0 0970Bardzo bogaty program o charakterze patriotyczno – religijnym przygotowano w tym roku, z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Rok to wyjątkowy – bo przypada w nim setna rocznica wybicia się naszego kraju na niepodległość.  – Nasza gmina w sposób szczególny uczciła to wydarzenie. Przygotowaliśmy kilka uroczystości o charakterze patriotyczno – religijnym. Dziękuję wszystkich za wywieszenia flagi. W ten sposób pokazaliśmy nasze wielkie przywiązanie do Polski, do naszej Ojczyzny, do tradycji. Dziękuję także za bardzo liczny  udział w uroczystościach – mówi wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

PI0 0974Uroczystości rozpoczęły się w Łoniowej, gdzie w Kościele p.w. NMP Wspomożycielki Wiernych w Łoniowej odbyła się msza święta dziękczynna w intencji naszej Ojczyzny oraz  poległych  w jej obronie.  Natomiast Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Łysogórskiej „Krakus”, Parafia p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łysej Górze, Dębińskie Centrum Kultury zaprosiły na obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości do Łysej Góry. Część artystyczna w wykonaniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, msza święta w Kościele Parafialnym w intencji Ojczyzny i Jej obrońców z udziałem pocztów sztandarowych, uświetniła to święto. Potem był przemarsz na Cmentarz Parafialny w Łysej Górze gdzie odbył się apel poległych oraz złożono kwiaty, zapalone znicze na grobie obrońców Ojczyzny

 

 

PI0 0968Natomiast w Kościele p.w. św. Małgorzaty w Dębnie odbyła  się  msza św. za Ojczyznę, a po niej uroczysty przeszli pod pomnik Niepodległości. Uroczystości odbyły się też w Kościele p.w. NMP Królowej Polski w Niedźwiedzy (po niej nastąpił przemarsz pod Krzyż Nieznanego Żołnierza, pod którym wygłoszono  apel poległych). Dalsza część upamiętniania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy, uroczystość uświetniona została  śpiewem grupy „Niedźwiedzoki”.

PI0 0959Do organizacji imprezy włączyła się także Porąbka Uszewska: Turniej dla Niepodległej – siatkarskie zmagania amatorskich drużyn na hali sportowej w Porąbce Uszewskiej, zgromadziły kilkudziesięciu uczniów. Na koniec Zamek w Dębnie: wspólne śpiewanie najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych przy akompaniamencie muzycznym, okraszone było poezją. Sala reprezentacyjna zamku nie mogła powiesić uczestników. – Impreza miała rekordowa frekwencję – ocenia wójt Wiesław Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

ikp2a

akw4

345px X 300px  100dpi sak

prr092019a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .