Dębno. Gminne uroczystości święta niepodległości
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 09 listopada 2018 18:47

Już w najbliższa niedzielę, 11 listopada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. – Nasza gmina w sposób szczególny chce uczcić to wydarzenie. Przygotowaliśmy kilka uroczystości o charakterze patriotyczno – religijnym. Zachęcam wszystkich do wywieszenia flagi. W ten sposób pokażmy nasze wielkie przywiązanie do Polski, do naszej Ojczyzny, do tradycji. Zachęcma także do udziału w uroczystościach – wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie zaprasza mieszkańców gminy do wzięcia udziału w uroczystościach  organizowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2018 r.


Łoniowa: o godz. 10:00 w Kościele p.w. NMP Wspomożycielki Wiernych w Łoniowej odbędzie się msza święta dziękczynna w intencji naszej Ojczyzny oraz  poległych  w jej obronie, z okolicznościowym kazaniem. Księża serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy za Ojczyznę wszystkich parafian i gości, poczty sztandarowe, strażaków OSP Łoniowa, młodzież i dzieci szkolne.


Łysa Góra: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Łysogórskiej „Krakus”, Parafia p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łysej Górze, Dębińskie Centrum Kultury zapraszają na obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości o godz. 11:00. Część artystyczna w wykonaniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, msza święta w Kościele Parafialnym w intencji Ojczyzny i Jej obrońców z udziałem pocztów sztandarowych. Następnie przemarsz naCmentarz Parafialny w Łysej Górze gdzie odbędzie się apel poległych oraz złożone zostaną kwiaty, zapalone znicze na grobie obrońców Ojczyzny

Dębno: o godz. 11:00 w Kościele p.w. św. Małgorzaty w Dębnie odbędzie się  msza św. za Ojczyznę, a po niej uroczysty przemarsz pod pomnik Niepodległości. Serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe i mieszkańców do udziału w uroczystości. Mile widziane są flagi biało-czerwone

Niedźwiedza: o godz. 13:30 w Kościele p.w. NMP Królowej Polski w Niedźwiedzy odbędzie się msza św. za Ojczyznę, po niej nastąpi przemarsz pod Krzyż Nieznanego Żołnierza, pod którym wygłoszony zostanie apel poległych. Dalsza część upamiętniania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbędzie się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy, uroczystość uświetniona zostanie śpiewem grupy „Niedźwiedzoki”

Porąbka Uszewska: Turniej dla Niepodległej – siatkarskie zmagania amatorskich drużyn na hali sportowej w Porąbce Uszewskiej, początek o godzinie 15:00
Zamek w Dębnie: wspólne śpiewanie najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych przy akompaniamencie muzycznym, okraszone poezją. Początek o godzinie 17:00 w Sali Koncertowej Zamku w Dębnie.


(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .