Czchów. Projekt szkolny
WYDARZENIA - Czchów
środa, 07 listopada 2018 19:40

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie dobiegł końca projekt realizowany przez Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei pod nazwą „Ze sztuką za pan brat”. Projekt trwał od czerwca 2018 roku i był dofinansowany przez Marek Chudoba, burmistrza Czchowa w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na Towarzyszyliśmy wolontariuszom na bieżąco, dziś szerszy fotoreportaż podsumowujący całość - przyp.red. Działanie służyło wzbudzaniu zainteresowań młodzieży sztuką, promowaniu zajęć rozwijających umiejętności i zdolności a także efektywnemu spędzaniu czasu wolnego. A wszystko to poprzez bardzo chwalebną formę aktywności – wolontariat.

Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na W realizacji działania wzięło udział czternastu wolontariuszy – uczniów ZSP w Czchowie, którzy pod opieką nauczyciela pani Izabeli Ancukiewicz wykonali malowidła ścienne w salach chorych w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Czchowie. Zadanie było poprzedzone warsztatami plastycznymi z panią artystką malarzem, która przygotowała młodzież teoretycznie i praktycznie do wykonania zadania. Natomiast uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcący się w zawodzie montera robót wykończeniowych w budownictwie wyremontowali sale chorych. Łącznie w ramach realizacji projektu udało się odrestaurować cztery sale chorych. Założeniem projektu było również aktywizowanie osób chorych i niepełnosprawnych poprzez terapię zajęciową prowadzoną przez wolontariuszy. Działanie to dało okazję do ukształtowania w młodych ludziach cech empatii, bezinteresowności i poszanowania drugiego człowieka. Okazałe wsparcie ludziom chorym i cierpiącym przyniosło wolontariuszom z kolei satysfakcję i zadowolenie.
Słowa podziękowania za wykonane dzieło kierujemy w szczególności do wolontariuszy Stowarzyszenia Dobroczynnego Iskierka Nadziei w Czchowie, do których należeli: Dorota Grzegorzek, Kinga Motak, Marta Staszak, Wiktoria Strzesak, Gabriela Kusiak, Róża Łopatka, Emilia Karaś, Klaudia Pajor, Karolina Gnyla, Amelia Malaga, Daniel Piechnik, Grzegorz Mida, Jacek Kantek oraz Jarosław Krupa. Za wsparcie finansowe dziękujemy Panu Burmistrzowi Markowi Chudobie oraz Panu Sekretarzowi gminy Jarosławowi Gurgulowi. Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na Dzięki współpracy Stowarzyszenia z zakładami pracy kształcącymi uczniów ZSP w Czchowie udało się wyremontować sale chorych. Dziękujemy partnerom projektu: firmie Solid Max Pani Monice Pajor oraz firmie Jawor Panu Wacławowi Jaworowi.
(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .