Reklama
Tymowa – Lipnica Murowana. Droga do remontu
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 06 listopada 2018 21:29

Powiało optymizmem. Po latach oczekiwań dojdzie do remontu drogi wojewódzkiej: Tymowa – Lipnica Murowana. - Zabiegaliśmy o tę inwestycję od kilku lat. Stan nawierzchni drogi budzi wiele kontrowersji. Utyskiwali mieszkańcy, utyskiwali użytkownicy. Wiele razy na ten temat rozmawiałem z wicemarszałkiem Stanisławem Sorysem, z dyrekcją Zarządu Dróg Wojewódzkich. Udało się! Po moich licznych pismach, interwencjach, spotkaniach szefów gmin z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz władzami Małopolski zapadła decyzja  Sejmiku Województwa Małopolskiego o dołożeniu brakujących środków  na inwestycje. Mam nadzieję, że nic już nie stanie na przeszkodzie – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.


Pod koniec października rozstrzygnięto przetarg i poznaliśmy firmę, która będzie realizować to przedsięwzięcie. Za kwotę 16,6 mln zł przeprowadzona zostanie kompleksowa modernizacja drogi, wraz z budową nowego odcinka chodnika na długości 1,7 km w miejscowości Tymowa  oraz wymiana już istniejących chodników. Budowa chodnika będzie realizowana przy finansowym współudziale gminy Czchów w wysokości 300 tys. zł. Środki na ten cel zastały zabezpieczone przeze mnie w budżecie na 2019 rok – mówi nam burmistrz Chudoba, który niebawem spotka się z przedstawicielami ZDW, by uzgodnić realizację inwestycji.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .