Dębno. Projekt z dotacją unijną
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 04 listopada 2018 00:16

Od kilku lat gmina wspiera rozwój zawodowy nauczycieli. Dwóch nauczycieli udało się do Edynburga na kurs językowy i metodyczny, jeden na kurs językowy do Aberdeen, zaś ostatnie szkolenie miało miejsce w Niemczech. Mobilności, w których wzięli udział nauczyciele, były doskonałą okazją do podnoszenia umiejętności językowych, metodycznych, ale również poznawania kultury i tradycji Szkocji i Niemiec. Instytucje szkolące przygotowały  program, który w sposób atrakcyjny łączył pogłębienie wiedzy merytorycznej z ofertą na czas wolny, kiedy to odbywały sie wycieczki poświęcone poznawaniu atrakcji turystycznych miast, w których przebywano.


Efektem udziału nauczycieli w szkoleniach jest poprawa znajomości języków obcych umożliwiająca koordynowanie i prowadzenie projektów europejskiej, współpracy szkół i uczestnictwo w europejskich eventach edukacyjnych. Wyjazd podniósł kompetencje nauczycieli, ale też umocnił europejski wymiar edukacji w szkole beneficjenta. Poprawiły się również umiejętności interpersonalne. Nawiązano kontakty z nauczycielami z innych krajów, oraz zdobyto wiedzę odnośnie systemów szkolnictwa, sposobów radzenie sobie z problemami wychowawczymi.  Uczenie się w grupach międzynarodowych nauczyciele wykorzystali do poznania kultury i mentalności innych narodów.   Uczestnicy kursów poznali nowe podejścia metodologiczne, uzyskali informacje dotyczące zagadnień kulturoznawczych krajów angielskojęzycznych i niemieckojęzycznych. Nowości i innowacje pedagogiczne owocują lepszymi wynikami w nauce naszych uczniów, co wpływa na ocenę jakości pracy szkoły.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .