Sławomir Pater: Gmina potrzebuje przyspieszenia
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 30 października 2018 22:47

PI0 0844Kilkadziesiąt osób pojawiło się na spotkaniu wyborczym, które dzisiaj odbyło się w brzeskim Cechu Rzemiosł Różnych. Przyszli, by posłuchać co do zaoferowania ma kandydat Prawa i Sprawiedliwości, Sławomir Pater. Nie zabrakło wiceminister Józefy Szczurek – Żelazko oraz wicewojewody małopolskiego Józefa Gawrona. Wiceminister mówiła, że kandydat prawicy to człowiek konkretny, człowiek dla którego praca w samorządzie to służba publiczna. - Brzesko zasługuje na dobrego gospodarza. Nasz kandydat to gwarancja, że projekty będą realizowane na poziomie lokalnym. Sławomir Pater to człowiek, który potrafi wyrwać gminę z marazmu. Jestem przekonana, że to człowiek, który będzie realizował to, co zawarł w swoim haśle wyborczym – tłumaczyła minister Józefa Szczurek – Żelazko.

PI0 0879Istotna jest budowa żłobka, w ramach programu maluch plus. W tym przypadku jest szansa na 80 procentowe dofinansowanie rządu. Ważne są przedszkola. Ciągle jest problem z miejscami w przedszkolu w niektórych sołectwach naszej gminy – mówił Sławomir Pater.

Brakuje także nowoczesnych placów zabaw, tak zwanych otwartych  stref aktywności. Chcę wybudować także nowoczesny parking przy dworcu PKP w Brzesku. Ale miejsc parkingowych brakuje także w centrum Brzeska. Dlatego chcemy wybudować dodatkowy bezpłatny parking za urzędem miejskim w Brzesku. Mowa o działce przy ulicy Nowej, która ma około 70 arów.  Będzie to parking bezpłatny – deklaruje Sławomir Pater.

Podczas wizyty wicepremier Beaty Szydło kandydat PiS poruszał  problem braku mieszkań. Jest pomysł jak to rozwiązać. To realizacja programu Mieszkanie plus w gminie Brzesko. Gmina musi wyjść ze swoją inicjatywa, jako przykład można podać gminę Zakliczyn, który wszedł w ten program, gdzie budowane jest ok 70 mieszkań, a zapotrzebowanie w tej gminie znacznie przewyższa tą ilość. Nie ma ryzyka, że braknie chętnych na te mieszkania.

PI0 0855Miasto nie może tylko inwestować w mieszkania dla bogatych i ograniczać się do lobbingu za deweloperami, musi zadbać o mieszkańców, których nie stać na zakup mieszkania na rynku komercyjnym. Podczas spotkania kandydat zwrócił uwagę na potrzebę  aktywizowania w ramach programu senior plus. Sam ośrodek, który został otwarty nie tak dawno przy ulicy Okocimskiej, to za mało, trzeba poszerzyć ofertę dla seniorów w innych miejscowościach gminy Brzesko, należy jak najszybciej powrócić do bezpłatnych przejazdów dla seniorów w komunikacji MPK, tak jak to jest w Tarnowie. Do 2011 roku były takie przejazdy, koszt dla gminy, to była rzędna w wysokści około 30 tysięcy rocznie dopłaty do MPK.

- Ale chyba największe problemy jakie ma Brzesko, to mnóstwo osób wyjeżdżających do pracy do Krakowa, Tarnowa. Brak miejsc pracy w mieście, brak nowych dużych zakładów pracy w gminie – z tym trzeba się jak najszybciej zmierzyć. Nowe miejsca pracy, nowe zakłady, to większe wpływy do budżetu gminy, cit, podatek od nieruchomości – wyliczał Sławomir Pater. Brzesko nie wykorzystuje swojego dogodnego położenia komunikacyjnego do rozwoju. Jego zdaniem przez ostatnie lata niewiele zrobiono, żeby przygotować atrakcyjne tereny dla inwestorów. - mamy pomysł jak to zmienić – zapewniał Sławomir Pater


Jego zdaniem gmina Brzesko powinna być marką, którą można sprzedać, zareklamować na zewnątrz, chociażby poprzez festiwal piwa w gminie Brzesku. Musi być to taka impreza, która zareklamuje Brzesko na zewnątrz.

PI0 0883Wicewojewoda Józef Gawron podkreślał, że kandydat PiS ma przygotowany plan dla całej gminy Brzesko, jest w nim położony nacisk na to, by Brzesko wykorzystało swoje położenie komunikacyjne, żeby w Brzesku były inwestycje, żeby miasto się rozwijało, żeby powstawały tutaj, dobrze płatne miejsca pracy, żeby młodzi ludzie chcieli tu zostać i tutaj mieszkać, żeby seniorzy mogli się cieszyć obecnością swoich dzieci i wnuków. - To program, który doskonale wpisuje się w program naszego rządu – tłumaczył wicewojewoda Gawron.

Sławomir Pater mówił o swoim programie. Deklarował, że po wygranych wyborach będzie stara się szybko uruchomić nowe strefy aktywności gospodarczej,m.in. w Wokowicach. Jego zdaniem należy  wykorzystać lokalizację zjazdu z autostrady. Wszyscy kandydaci mieli w programie ten temat, jednak ja jako jedyny przedstawiłem konkretny projekt. Wokowice blisko 30 hektarów. Klasa gruntów 4, 5 i 6. Nie podlegają ochronie. Można je przekształcić szybko w tereny inwestycyjne. Doskonała lokalizacja przy drodze powiatowej Wola Dębińska - Bielcza. Droga nie ma ograniczeń tonażowych. Kanalizacja jest pobliżu. Blisko jest sieć gazowa, linia wysokiego napięcia.

PI0 086629 września marszałek ogłosił konkurs na dofinansowanie stref, z tego co wiem poprzedni burmistrz nie zamierzał składać takiego wniosku. Nabór trwa do 30 listopada. Mam nadzieję, że uda się nam złożyć wniosek – deklarował Sławomir Pater.  Nowe strefy to nowe miejsca pracy i dodatkowe dochody dla gminy.  Moim zdaniem szybko jesteśmy wstanie uruchomić przynajmniej jedną strefę – deklarował.mAle żeby zatrzymać młodych ludzi w Brzesku potrzebujemy nie tylko nowych miejsc pracy, ale i mieszkań. Dlatego w moim programie zawarłem deklarację przystąpienia do programu Mieszkanie+".

Sławomir Pater przypomniał, że jego  hasło wyborcze to inwestycje, rozwój, praca.


Są i nie mniej ważne sprawy:  czyli bieżące remonty dróg, w samym mieście są jeszcze drogi gruntowe, trzeba to zmienić. Remonty chodników, poprawienie np. najazdów na chodniki, dla osób niepełnosprawnych oraz dla matek z wózkami. Pilny jest także remont stołówki przy szkole podstawowej nr 3. Nasz basen nie jest wykorzystany w pełni. Dużo osób jeździ do Bochni i Proszówek, to trzeba zmienić, zdiagnozować problem. Zagospodarowanie terenu wokół basenu, który jest bardzo obszerny, a nie jest zagospodarowany,to kolejne wyzwanie. Przekonywał też, że gmina Brzesko potrzebuje dobrej oferty na spędzenie wolnego czasu.- Trzeba  wykorzystać potencjał tego, co już mamy w Brzesku: basen, korty, boiska – mówi Sławomir Pater.  Mam na myśli uruchomienie przy BOSiR wodnego placu zabaw, powstanie plaży miejskiej, trzeba sprawić, żeby budynek BOSiR  zaczął przyciągać ludzi. Chodzi o to, żeby baza która mamy była wykorzystana optymalnie.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .