Reklama
Z Biesiadek do Nowego Sącza
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 12 września 2018 22:11

Już drugi raz z rzędu miejscowość z Gminy Gnojnik zostaje doceniona w konkursie „Niezwykła Małopolska Wieś” organizowanym przez Zarząd Województwa Małopolskiego. W bieżącym roku na III miejscu podium w kategorii "Nowatorska Wieś" uplasowały się Biesiadki. O uzyskaniu tego zaszczytnego tytułu zadecydowało wiele czynników. Biesiadki bowiem to wieś ludzi z inicjatywą, o czym świadczyć mogą zrealizowane liczne wydarzenia prospołeczne – kulturalne, sportowe, edukacyjne itd. Ośrodkiem inicjowania działań są placówki oświatowo-kulturalne, lokalne stowarzyszenia (OSP, klub sportowy, Stowarzyszenie „Tradycja i Rozwój”) oraz Rada Sołecka z sołtysem Ryszardem Machałem na czele. Inicjatywności i przedsiębiorczości nie brakuje również licznym biesiadeckim przedsiębiorcom.

Dodajmy, że w sołectwie Biesiadki dostrzeżono również potencjał związany z postawami proekologicznym, których najlepsze zobrazowanie stanowi pasywna, energooszczędna sala sportowa. Te i wiele innych czynników zadecydowały o przyznaniu sołectwu III miejsca w konkursie „Nowatorska Małopolska Wieś”. W ślad za wyróżnieniem Biesiadki otrzymają nagrodę finansową w kwocie 40 tys. zł, która zostanie spożytkowana na zadania własne, zgodnie z sugestią sołectwa. Oficjalne wręczenie nagród laureatom konkursu „Niezwykła Małopolska Wieś2017”odbędzie się 23 września  w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu podczas otwarcia wystawy „Kto to wie(ś)”. W ślad za organizatorami, Urząd Gminy Gnojnik pragnie przekazać zaproszenie na tę uroczystość dla wszystkich mieszkańców Biesiadek z Sołtysem Ryszardem Machałem na czele.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .