Brzesko. Koncert wolności
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 września 2018 00:00

Setna rocznica odzy­skania przez Polskę niepodległości to doskonały pretekst do uczczenia tych wszystkich, którzy się do tego przyczynili. Jednym z takich akcentów był Koncert Wolności, który właśnie odbył się w Brzesku. - Nasze miasto jako jedno z pięciu było organizatorem koncertu, które zgromadził liczną publiczność. Podobnie jak inne zabawy plenerowe, tak i ta miała miejsce na placu Kazimierza Wielkiego. Podczas koncertu miała miejsce prezentacja orkiestr dętych, zespołów folklorystycznych i wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych publiczności z występującymi artystami. Najpierwz płyty brzeskiego Rynku wyruszył  korowód złożony z muzyków z pięciu orkiestr, towatrszyły im zespoły folklorystyczne. W koncercie wzięły udział Miejska Orkiestra Dęta z Brzeska, Strażacka Orkiestra Dęta ze Starego Wiśnicza, Orkiestra Dęta OSP z Rzepiennika Strzyżewskiego, Orkiestra OSP Siemiechów,  Strażacka Orkiestra Dęta Filipowice, Zespół Pieśni i Tańca „Porębianie” z Poręby Spytkowskiej oraz Grupa Śpiewacza „Jadowniczanie” z Jadownik. Prezentacje rozpoczęły się od wspólnego wykonania przez wszystkie orkiestry utworu „Piękna nasza Polska cała” pod batutą Wiesława Porwisza.

Jako pierwsza na estradzie zaprezentowała się brzeska orkiestra, która wykonała perfekcyjnie kilka utworów, „My, pierwsza brygada”, ”Witaj majowa jutrzenko” oraz wiązankę melodii żołnierskich z lat 1917-1939. Kolejne prezentacje orkiestr poprzedzane były śpiewaczymi popisami Porębian i Jadowniczan. Mocne głosy naszych reprezentacyjnych zespołów znakomicie pobudziły publiczność do udziału we wspólnym śpiewaniu. Koncerty Wolności w Brzesku zwieńczył wspólny polonez w wykonaniu tancerzy i tancerek z ZPiT Porębianie  i Jadowniczanie z udziałem zaproszonych gości oraz organizatorów koncertu. Wielkie słowa uznania należą się pani Ilonie Stanaszek z Małopolskiego Centrum Kultury Sokół, dyrektorce Małgorzacie Cuber i pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury z Brzeska za przygotowanie pięknego wydarzenia artystycznego poświęconego 100-leciu odzyskania niepodległości.Honorowy patronat nad Koncertem Wolności sprawowali Jacek Krupa – marszałek województwa małopolskiego oraz burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 
Kto Twoim kandydatem na burmistrza Brzeska?
 

wybory2018belka rm brzesko

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .