Czchów. Podziękowanie za plony
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 26 sierpnia 2018 21:54

PI0 7641Uroczysta msza święta w podziękowaniu za plony i z prośbą o dalsze łaski – przy jesiennych pracach polowych  rozpoczęła dożynki gminy Czchów. Podczas nabożeństwa modlono się także w intencji rolników, którzy swoją pracą i wielkim zaangażowaniem od wieków wierni są polskiej wsi i rolnictwu, są ostoją tradycji i przywiązania do Matki Ziemi i Matki Kościoła.  Po mszy uczestnicy w korowodzie udali się na Rynek miasta. Tu odbyła się część oficjalna i artystyczna dożynek. Nagrodzono rolników i ogrodników, działaczy strażackich, panie z kół gospodyń wiejskich, sołtysów,  którzy czy to w sposób tradycyjny czy też nowoczesny zajmują się uprawą zbóż, warzyw i ogrodnictwem, ale także rozwijaniem Małej Ojczyzny – Gminy Czchów.


Jak mówi nam burmistrz Czchowa Marek Chudoba, dożynki to doskonała okazja do podziękowania rolnikom, ale także zaprezentowania dorobku gospodarczego, kulturalnego gminy Czchów. – Dlatego do tego wydarzenia przywiązujemy tyle uwagi. Po raz kolejny dożynki wypadły okazale.  To wspólne święto nie tylko samych rolników, ale także nas wszystkich: mieszkańców gminy Czchów – mówi burmistrz Chudoba. Jego zdaniem święto plonów ma ogromne znaczenie. – Jest to nie tylko hołd dla trudu pracy rolnika polskiego, ale także podziękowanie dla Boga, za dar ziemi, dar chleba – mówi.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .