Reklama
Kąty. Rywalizowali w sztafecie i ćwiczeniu bojowym
WYDARZENIA - Iwkowa
sobota, 25 sierpnia 2018 11:02

Spore umiejętności bojowe zaprezentowali druhowie z gminy Iwkowa, którzy 12 sierpnia 2018 roku, na stadionie KS Olimpia w Kątach, rywalizowali w gminnych zawodach sportowo – pożarniczych. Organizatorem zmagań była jednostka OSP w Wojakowej i Urząd Gminy w Iwkowej przy udziale Gminnego Ośrodka Kultury.


W trakcie zawodów, w których wzięło udział 13 drużyn OSP z terenu gminy Iwkowa nie brakowało zaangażowania i wielu emocji. Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:
Młodzieżowa drużyna dziewcząt: I miejsce: OSP Iwkowa; II miejsce: OSP Porąbka Iwkowska. Młodzieżowa drużyna chłopców: I miejsce: OSP Iwkowa; II miejsce: OSP Porąbka Iwkowska; III miejsce: OSP Wojakowa. Żeńska drużyna seniorek: I miejsce: OSP Wojakowa ; II miejsce: OSP Porąbka Iwkowska; III miejsce: OSP Iwkowa. Męska drużyna seniorów: I miejsce: OSP Wojakowa 2 ; II miejsce: OSP Porąbka Iwkowska ; III miejsce: OSP Porąbka Iwkowska 2 ; IV miejsce: OSP Wojakowa; V miejsce: OSP Iwkowa. Cieszy fakt, że pomimo prawdziwej walki o ułamki sekund zawody przebiegły w miłej, przyjacielskiej atmosferze, przynosząc wiele pozytywnych wrażeń i – co a najważniejsze – odbyły się bez jakiejkolwiek kontuzji zawodników. Wręczając dyplomy i nagrody wójt Bogusław Kamiński podkreślał, że wsparcie dla jednostek OSP, to jeden z priorytetów działania samorządu gminnego. – Na druhach ochotnikach opiera się bowiem system Obrony Cywilnej. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie gminy bez strażaków. Dlatego na działalność bojową jednostek OSP przeznaczamy tyle środków. Takie plany mamy także na przyszłość – deklaruje wójt Kamiński. Dodajmy tylko, ze tradycyjnie już strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie oraz tak zwanym ćwiczeniu bojowym. Zwycięzcy będą reprezentowali gminę Iwkowa podczas powiatowych zawodów sportowo – pożarniczych.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .