Gala festiwalu pieśni i piosenki patriotycznej
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 04 lipca 2018 13:48

30 czerwca, mimo zmiennej aury, na placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku zjawili się nie tylko laureaci festiwalu z rodzinami, ale również wielu mieszkańców miasta przyszło posłuchać i nagrodzić oklaskami wykonawców. Przypomnijmy, w eliminacjach festiwalu, które odbyły się 26 czerwca w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym wyłoniono jego laureatów. W eliminacjach wzięło udział 34 uczestników.

Komisja w składzie Teresa Szydłowska, Wiesław Porwisz i Karol Niemiec – w kategorii przedszkola postanowiła nagrodzić Emilię Masło – I miejsce, II miejsce – przedszkole im. Św. Faustyny „Serduszka Faustynki”, III miejsce – Zuzanna Nizioł. W kategorii szkoły podstawowe (klasy I-IV) I miejsce zajęła Zuzanna Kurzydło, II miejsce Hubert Klecki, III miejsce Emilia Nowacka i Kamila Górka, wyróżnienia otrzymały Karolina Stachowicz i Amelia Majcherczyk. W kategorii szkoły podstawowe (klasy V – VII) I miejsce zajęła Maria Kokoszka, II Kornelia Woda, III miejsce Weronika Pajor, wyróżnienia otrzymali Patryk Ledziński, Julia Strojny oraz Sylwester Bojakowski. Nagrodę specjalną jury przyznało Kornelii Wodzie za najpiękniejsze wykonanie utworu „Polskie kwiaty”.
W kategorii otwartej I miejsce zajął Piotr Majewski, II miejsce Emilia Gawenda, III miejsce Daria Nalepa, wyróżnienia wręczono Emilii Guzek, Aleksandrze Kupiec oraz Marcinowi Chudyce.

Wręczenia nagród podczas sobotniej gali dokonał burmistrz Grzegorz Wawryka oraz reprezentująca Miejski Ośrodek Kultury Ewelina Stępień. Słowa uznania należą się pracownikom MOK – Krzysztofowi Szydłowskiemu oraz Karolowi Niemcowi, którzy przygotowali opracowanie muzyczne festiwalu. Niezastąpionym konferansjerem był jak zawsze podczas takich imprez Waldemar Pączek.

Festiwal jest kolejnym wydarzeniem w ramach projektu „ Brzeskie drogi do Niepodległości” dofinansowanym ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr042019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .