Budowa nowej drogi na osiedlu Słotwina – ulicy Sikorskiego
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 22 czerwca 2018 21:44

Gmina Brzesko pozyskała 1 mln 182 tysiące złotych na budowę nowej drogi na osiedlu Słotwina. Nowa inwestycja wraz z ulicami Brata Alberta, 
Leopolda Okulickiego, Generała Władysława Sikorskiego oraz Hugo Kołłątaja utworzą na osiedlu nowy ciąg komunikacyjny. Kilka dni temu burmistrz Grzegorz Wawryka z rąk wojewody Piotra Ćwika odebrał promesę na przekazanie pieniędzy na budowę. Nowa droga będzie mieć ponad kilometr długości, prace rozpoczną się już wkrótce.
Na budowę nowej drogi gmina pozyskała dotację w wysokości 80 procent kosztów z rządowego Programu na  Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów przez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Całkowity koszt budowy wyniesie  blisko półtora miliona złotych, do otrzymanej dotacji samorząd dołoży prawie 300 tysięcy złotych. Projekt gminy Brzesko przygotowany przez pracowników Biura Funduszy Europejskich oraz Wydziału Infrastruktury Technicznej i Komunalnej został sklasyfikowany na pierwszym miejscu listy przyznanych grantów.-Nowa droga ułatwi mieszkańcom osiedla dojazd i dojście do szkół, przedszkoli, kościoła i dworca PKP. Droga będzie gotowa już w październiku tego roku. Bardzo się cieszę, że uda się zrealizować planowaną od lat inwestycję, która poprawi jakość życia mieszkańców osiedla Słotwina – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .