Kolejny etap budowy Strefy Aktywności Gospodarczej w Gminie Szczurowa
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 07 czerwca 2018 12:27

Ruszyły prace w Strefie Aktywności Gospodarczej w gminie Szczurowa. Całkowity koszt tej inwestycji to blisko 4 mln zł przy dofinansowaniu jakie otrzymała Gmina Szczurowa w wysokości blisko 3.2 miliona złotych – mówi wójt Marian Zalewski.

Po okresie zimowym wyłoniona w przetargu firma AG System sp. z o. o. przystąpiła do kontynuacji prac przy budowie Strefy Aktywności Gospodarczej w Gminie Szczurowa. Realizowana inwestycja polega na budowie infrastruktury technicznej na terenie SAG o pow. blisko 18 ha w rejonie granic Niedzielisk, Szczurowej i Rajska. Do tej pory została w pełni doprowadzona sieć wodociągowa oraz kanalizacyjna. Obecnie trwa budowa dalszego odcinka drogi w strefie wraz z chodnikiem, oświetleniem ulicznym oraz montażem urządzeń bezpieczeństwa ruchu tj. barier i balustrad ochronnych. Całkowity koszt tej inwestycji to blisko 4 mln zł przy dofinansowaniu jakie otrzymała Gmina Szczurowa w wysokości 3 184 003,61 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i środków budżetu Gminy Szczurowa. Warto wspomnieć że w szczurowskiej strefie, prace przy budowie swojego przedsiębiorstwa prowadzi już pierwszy inwestor na 5 hektarowej działce. Strefy Aktywności Gospodarczej to wydzielone i przygotowane do inwestycji obszary, odpowiadające zapotrzebowaniu nowych inwestorów. Jak mówi wójt Zalewski do najistotniejszych narzędzi i działań, które będą przyciągały inwestorów do SAG i jednocześnie świadczyły o potencjale strefy należą: przygotowanie infrastrukturalne obszaru uzbrojonego w podstawowe media, wkomponowanego w sieć komunikacyjną nie tylko lokalną, ale również regionalną, a nawet krajową; korzyści finansowe, na które składają się propozycje ulg podatkowych, ceny gruntu (lub dzierżawy); intensywne działania informacyjne i promocyjne terenu przeznaczonego pod aktywność; pomoc inwestorom w procesach inwestycyjnych, administracyjnych i zatrudnienia; przygotowanie prawne gruntu i jego położenie, ułatwiające i przyspieszające proces inwestycji; odpowiedni klimat społeczno-kulturowy wśród społeczności lokalnej.
(mir)

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .