Brzesko. Powrót WS
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 30 maja 2018 21:15

Wspólnota Samorządowa Powiatu Brzeskiego powalczy o kilka mandatów w Radzie Powiatu Brzeskiego – zapowiadają jej liderzy. Rozpoczęły się prace nad przygotowaniem programu. Jego zarys będzie znany w ciągu kilku najbliższych tygodni. Osoby związane ze Wspólnotą Samorządową zwracają uwagę na potrzebę przeznaczenie większych niż do tej pory środków na rozbudowę infrastruktury drogowej: nie tylko na remonty dróg, ale także budowę ścieżek pieszo – rowerowych. – Naszym zdaniem ciągle za mało środków jest na drogi. Ponadto uważamy, że powiat powinien bardziej walczyć o środki unijne na ten cel, a nie drenować budżety gmin. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z ograniczonych możliwości aplikowania o te środki, ale nie zwalnia to samorządu powiatu brzeskiego z zabiegania o nie. Zresztą szczegóły naszego programu; w tym enumeratywnie wymienione inwestycje, które zrealizujemy kiedy wygramy wybory, ujawnimy niebawem – zapewnia Tadeusz Pasierb, były szef samorządu gminnego (gminy Brzesko) oraz jeden z liderów listy. Jak podkreśla T. Pasierb Wspólnota Samorządowa jest otwarta na propozycje innych środowisk społecznych.

To Tadeusz Pasierb jest wymieniany jako lider WS w wyborach do Rady Powiatu Brzeskiego w samym Brzesku. A kto może znaleźć się jeszcze na tej liście. Nie giełdzie nazwisk pojawia się Tomasz Wietecha, dyrektor Szkoły z Jadownik, Bogdan Dobrakowski, naczelnik wydziału inwestycji brzeskiego magistratu, Krzysztof Bigaj, kierownik Biura Promocji UM, znany brzeski historyk Jerzy Wyczesany lub dyrektor MOK, Małgorzata Cuber. Natomiast w okręgu Czchów – Iwkowa – Gnojnik pojawiają się nazwiska: Tadeusza Kanownika, wieloletniego radnego, doświadczonego samorządowca, Zbigniewa Ruszaja, dyrektora Zespołu Szkół z Iwkowej, Tadeusza Kowalczyka, byłego wicewójta Gnojnika. Małgorzata Sadłoń lub Maria Okrzesa to liderki z gminy Dębno, ale nie wykluczone, że na tej liście znajdzie się Antoni Brachucy oraz były komendant policji w Brzesku, Roman Gurgul. Na północy oczy WS skierowane są na Jarosława Zacharę, lekarza z Borzęcina czy byłego wicestarostę brzeskiego Jana Sadego. Ten duet miałby uzupełnić ktoś ze Szczurowej, mowa o jednym z tamtejszych lekarzy, ale póki rozmowy się nie zakończą – liderzy WS nie chcą o tym mówić.

- Nasz cel jest prosty – zapowiadają liderzy WS, którym patronuje burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. – Realnie jesteśmy wstanie powalczyć o dwa – trzy mandaty w Brzesku i po jednym w pozostałych okręgach. Nie wykluczamy żadnej koalicji. Dla nas najważniejsza będzie realizacja programu, a nie sama władza. Uważamy jednak, że powiat trzeba odpolitycznić, to nie partie polityczne, ale mieszkańcy powinni w nim decydować. Z naszych informacji wynika, że nie wykluczona jest szersza współpraca Wspólnoty Samorządowej z komitetami obecnego starosty i wicestarosty brzeskiego. – Przeszłość trzeba odłożyć ad/acta i odpolitycznić powiat i jego jednostki – przekonują liderzy WS.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .