Reklama
Iwkowa. Rekrutacja trwa przez cały czas
WYDARZENIA - Iwkowa
wtorek, 05 czerwca 2018 01:00

W kilku dziedzinach gmina Iwkowa jest liderem działań o charakterze społecznym, kulturalnym czy inwestycyjnym na terenie powiatu brzeskiego, a nawet szerzej: subregionu tarnowskiego. Tak jest chociażby w sferze polityki senioralnej.

Bogusław Kamiński, Wójt Gminy Iwkowa wspólnie z Fundacją Instytut Myśli Innowacyjnej serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w projekcie "Małopolski e-Senior" który realizowany będzie na terenie gminy Iwkowa w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych w okresie od 1 marca 2018 r. do 31 sierpnia 2020 r. Jak podkreśla wójt Kamiński celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych oraz poprawa umiejętności korzystania z komputera i Internetu.  Udział w szkoleniu jest całkowicie bezpłatny dla Seniorów. Każdy uczestnik po zakończonym szkoleniu otrzyma na własność, nieodpłatnie tablet, na którym pracował podczas szkoleń wraz z kompletem materiałów szkoleniowych. W rekrutacji do projektu może wziąć udział każda osoba, która spełnia łącznie następujące kryteria: ukończone 65 lat, zamieszkiwanie na terenie gminy Iwkowa.
Dodajmy, że w ramach szkoleń planuje się 15 spotkań w wymiarze po 3 godziny lekcyjne oraz 3 spotkania animacyjne po 2 godziny lekcyjne, mające na celu utrwalenie zdobytych podczas szkoleń umiejętności. Spotkania szkoleniowe będą oferowane na dwóch poziomach zaawansowania (podstawowy i zaawansowany), przy czym realizacja poziomu zaawansowanego jest opcjonalna  i będzie wynikać z analizy umiejętności uczestników projektu. Szkolenia będą prowadzone w grupach ok. 9 osobowych, a ich tematyka będzie obejmować kilkanaście zagadnień. Dodajmy, że w ramach rekrutacji osoby zainteresowane udziałem w Projekcie zobowiązane będą do dostarczenia wypełnionych i podpisanych dokumentów rekrutacyjnych. Osoba rekrutująca się do projektu weźmie udział w teście diagnostycznym, określającym poziom kompetencji cyfrowych co pozwoli dostosować poziom szkolenia do umiejętności uczestnika projektu. Podsumowując, jeśli jesteś osobą w wieku 65 lat i więcej i jesteś mieszkańcem Gminy Iwkowa, który chce nabyć wiedzę i umiejętności z zakresu obsługi nowej technologii i Internetu zgłoś się do projektu i weź udział w szkoleniach. Szczegółowe informacje można uzyskać i pomoc w zakresie wypełnienia dokumentów w Urzędzie Gminy w Iwkowej (Agnieszka Mida, tel. 14 6844010, pok. 12).

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .