Dębno. Strażacy mieli swoje święto: były gratulacje i integracyjne spotkanie
WYDARZENIA - Dębno
środa, 23 maja 2018 22:24

Za nami gminne obchody Dnia Strażaka. W tym roku święto strażaków miało wyjątkowy charakter za sprawą jubileuszu 140.lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Porąbce Uszewskiej. To właśnie tam gminne obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Grocie. – Wszystkim druhom serdecznie dziękuję, życzę zdrowia i satysfakcji z pracy społecznej i życia prywatnego – mówił wójt Wiesław Kozłowski. Po zakończeniu mszy, zaproszeni goście oraz wszyscy zainteresowani przeszli na plac, znajdujący się przy remizie w Porąbce Uszewskiej. W kolumnie maszerowały poczty sztandarowe reprezentowane przez druhów z jednostek OSP z terenu gminy Dębno, prowadzone przez Strażacką Orkiestrę Dętą z Łysej Góry.

Zgromadzeni na początku uczcili minutą ciszy wszystkich strażaków, którzy odeszli już z szeregów na wieczną wartę. Podniesiono flagę państwową na maszt. Przywitano zaproszonych gości. Następnie, głos zabrał Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Porąbce Uszewskiej, druh Kazimierz Pałucki, który przedstawił m. in. krótką historię jednostki.
- Gratuluję strażakom z Porąbki Uszewskiej tak zacnego jubileuszu – mówił wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Spotykamy się dziś na gminnych obchodach Dnia Strażaka. Wasza służba, dbanie o nasze bezpieczeństwo jest bezcenne, chociaż niejednokrotnie przychodzi Wam zapłacić wysoką cenę za heroiczną obronę życia. Nie ma chyba bardziej dosadnych życzeń, które oddają trud tej służby, jak te o takiej samej ilości wyjazdów i powrotów. Dziękuję Wam Druhowie za zaangażowanie w życie naszej gminy, wsparcie wielu wydarzeń, które realizujemy w ciągu roku. To dzięki Wam czujemy się bezpieczniej!
Życzenia strażakom złożyli również m.in.Piotr Matura, Przewodniczący Rady Gminy Dębno,
Marian Zalewski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych, Piotr Strojny, Komendant Państwowej Straży Pożarnej, Ksiądz Grzegorz Sroka, Kapelan Powiatu Brzeskiego. Na zakończenie nastąpiło wręczenie odznaczeń, medali i listów gratulacyjnych zasłużonym druhom – strażakom.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .