XVII edycja konkursu ekologicznego „Brzesko – czysta gmina”
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 18 maja 2018 13:03

Piknikiem na Ranczo Pasja, który odbył się 16 maja zakończyła się XVII edycja konkursu ekologicznego „Brzesko – czysta gmina”. W ramach konkursu młodzież szkolna zbierała surowce wtórne – makulaturę, butelki pet, plastikowe zakrętki, elektroodpady, prowadziła także wiele działań ekologicznych. Opiekunowie i uczniowie, celem aktywizacji lokalnego społeczeństwa i promowania działań ekologicznych przeprowadzali happeningi, prelekcje, brali udział w sprzątaniu zaśmieconych terenów, organizowali akademie i przedstawienia, uczyli się jak segregować odpady, itp. Głównym organizatorem konkursu był Urząd Miejski w Brzesku – Biuro Gospodarki Odpadami z Danutą Ziębą i Małgorzatą Młynarczyk na czele, dofinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W działaniach tych najlepszą placówką okazała się Publiczna Szkoła Podstawowa w Szczepanowie, która zajęła I miejsce w konkursie, opiekunem uczniów była Beata Podstawa. II miejsce ex aequo zajęły PSP w Mokrzyskach – opiekun Katarzyna Kusior i PSP w Jasieniu – opiekun Jolanta Płachta, III miejsce zajęła szkoła podstawowa nr 3 w Brzesku – opiekun Katarzyna Partyka. Przyznane zostało także wyróżnienie, to otrzymała PSP nr 2 w Jadownikach – opiekunowie Beata Przeklasa i Joanna Kociołek. Nagrodzone placówki otrzymały zestawy pojemników do segregacji, uczniom wręczono książki. Nagrody ufundował burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz partner projektu – firma Your Partner, której siedziba znajduje się przy ulicy Dworcowej 2 w Brzesku.

Podczas pikniku rozstrzygnięto również XIV edycję konkursu polegającego na zbiórce zużytych baterii, realizowanego przy współpracy z firmą Argo Film (ul. Fabryczna 7a w Tarnowie), która jako nagrody przekazała bony upominkowe o wartości zależnej od ilości zebranych baterii Burmistrz nagrodził również uczniów, którzy zebrali najwięcej baterii w poszczególnych szkołach.

Piknik był prowadzony przy dźwiękach muzyki zespołu Rock Tłok.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .