W Brzesku zasadzono lasek małopolskiej Solidarności
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 08 maja 2018 11:01

4 maja w Brzesku, w sąsiedztwie kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej  zasadzono sto dębów symbolizujących setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości wzięli udział działacze małopolskiej NSZZ „Solidarność”, samorządowcy, księża oraz mieszkańcy.  Gościem honorowym była wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Pomysłodawczynią akcji była Agnieszka Morawiec – członek Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”.


Uroczystość rozpoczęła msza w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku-Słotwinie, mszy przewodniczył ksiądz prałat Ryszard Podstołowicz - kustosz bocheńskiego sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Po mszy jej uczestnicy przeszli w miejsce, w którym posadzono sto dębów, drzewa sadzili, między innymi Wojciech Grzeszek – przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”, wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, burmistrz Grzegorz Wawryka, księża z dekanatu brzeskiego oraz mieszkańcy.
-Jestem niezwykle zadowolony, że akurat w naszej gminie doszło do realizacji tej wspaniałej inicjatywy i powstał pierwszy w kraju lasek niepodległości – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. –Mam nadzieję, że będzie to miejsce, w którym mieszkańcy świętować będą kolejne rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości.
-Dąb jest symbolem wieczności i siły i wielu pokoleniom przypominać będzie o tej wspaniałej rocznicy – mówiła w czasie uroczystości Józefa Szczurek-Żelazko.
Przed kościołem Matki Bożej Częstochowskiej ustawiony został drewniany cokół, na którym już wkrótce umieszczone zostaną tabliczki z nazwiskami osób biorących udział w akcji sadzenia dębów.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .