Brzesko. 3.Majowe Święto
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 03 maja 2018 18:49

Słoneczna, upalna aura powitała uczestników uroczystości zorganizowanych w Brzesku z okazji Święta 3 Maja – kolejnej rocznicy uchwalenia konstytucji. Tradycyjnie już spod budynku magistratu wyruszył pochód na czele z Miejską Orkiestrą Dętą,  Strzelcami z Jednostki 2059, pocztami sztandarowymi, władzami samorządowymi, przedstawicielami instytucji, związków, szkół, kombatantami Armii Krajowej oraz mieszkańcami. Wszyscy udali się na Mszę Świętą w brzeskiej farze. Tradycyjnie już po nabożeństwie uczestnicy pochodu przeszli pod Grób Nieznanego Żołnierza. Po odśpiewaniu hymnu Polski, w imieniu mieszkańców gminy kwiaty  na Grobie Nieznanego Żołnierza złożył burmistrz Grzegorz Wawryka wraz z zastępcą Jerzym Tyrkielem i sekretarzem Stanisławem Sułkiem.

Następnie kwiaty złożyli także poseł Józefa Szczurek – Żelazko, wiceminister zdrowia, samorządowcy, kombatanci z brzeskiego koła ŚZŻ Armii Krajowej, komendanci powiatowi  policji i straży pożarnej, przedstawiciele instytucji, urzędów, partii politycznych, spółek miejskich, związków zawodowych, cechu, stowarzyszeń biznesowych, młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalych, studenci UTW, brzeskie Amazonki, przedstawiciele LOK i Jednostki Strzeleckiej 2059 z Brzeska oraz przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Nowoczesnej.

Tradycyjnie już burmistrz Grzegorz Wawryka złożył też wiązankę kwiatów na grobie  brzeszczan zamordowanych  w obozach koncentracyjnych.  Pochód, przy akompaniamencie melodii pieśni patriotycznych granych przez orkiestrę dętą pod batutą Wiesława Porwisza zakończył się na Placu Kazimierza Wielkiego.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .