Dębno: Patriotycznie i sportowo oddali hołd twórcom Konstytucji 3 Maja
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 03 maja 2018 16:31

aL1080758Blisko pięciuset zawodników stanęło na starcie jubileuszowej V edycji Dębińskiego Biegu po Flagę, który był jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznej Majówki. – Przez sport, przez aktywność na świeżym powietrzu promujemy patriotyzm, miłość do Ojczyzny, do symboli narodowych. Ale wspólne bieganie ma także znaczenie integracyjne – podkreślał w rozmowie z naszą redakcją, wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Zawodnicy, podzieleni na grupy wiekowe mieli do przebiegnięcia różne dystanse: od dwustu metrów dla najmłodszych – sześciolatków, po 10, kilometrowy, mały maraton. Na starcie biegu pojawili się nie tylko mieszkańcy gminy Dębno, ale z całej Polski: z Tarnowa, Krakowa, a nawet Warszawy. Nie zabrakło też obywateli Ukrainy. Z 10. kilometrami zmierzyła się m.in. Barbara Prymasowska, biegaczka, narciarka, tenisistka – w jednej osobie, rodem z Tarnowa. Pomimo swoich… 75 lat na mecie zameldowała się o wiele wcześniej niż wielu 20. czy 30.latków. Dla wszystkich były medale: dla zwycięzców nagrody rzeczowe i pieniężne. Nie zapomniano też o zmaganiach miłośników nornic walking. – Cieszę się z licznego udziału, dziękuję i gratuluję organizatorom, Stowarzyszeniu Carpe Diem oraz całej społeczności szkolnej z Woli Dębińskiej, dziękuje strażakom, wolontariuszom, policji za pomoc przy zorganizowaniu biegu – mówi wójt Wiesław Kozłowski.

Po południu w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biadolinach odbyła się uroczysta liturgia z oprawą muzyczną w wykonaniu Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach. Wystąpili: Stanisław Duda – baryton, Chór SM w Domosławicach, Wojciech Gracz – organy oraz zespół smyczkowy nauczycieli. Za przygotowanie chóru odpowiadali natomiast Agnieszka Pamuła oraz Weronika Święch. – Święto Konstytucji to jedno z najważniejszych wydarzeń w ciągu roku. Uczciliśmy je w sposób szczególny – podkreślał wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Msza Domosławicka była z jednej strony uroczystym spotkaniem z Bogiem, ale także prawdziwą ucztą dla ucha.  

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .