Brzesko. Kompleksowa termomodernizacja
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 20 kwietnia 2018 01:00

To jedna z największych inwestycji w Brzesku. Rozpoczęła się kompleksowa termomodernizacja budynków szkolnych i budynku Urzędu Miejskiego. – Inwestycja ma podwójne znaczenie. Bez wątpienia poprawi się stan estetyczny naszych obiektów, ale nie bez znaczenia jest fakt, że wykonanie zadania pozwoli na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Ocieplenie budynków, wymiana okien i drzwi, nowe instalacje CO nowe piece, mają ogromny wpływ na zmniejszenie kosztów ogrzewania. No i nie bez znaczenia jest fakt mniejszej emisji dwutlenku węgla do atmosfery – trafnie ocenia Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska.

W najbliższym czasie przewiduje się wykonanie prac termomodernizacyjnych w następujących obiektach: Publicznej Szkoły Podstawowej w Morzyskach; Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczepanowie; Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieniu; Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jadownikach; Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Buczu ; Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Brzesku; ocieplony będzie też wspólny Budynek Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Brzesku
Przypomnijmy, że w tamtym roku została podpisana umowa o dofinansowanie tego zadania z Samorządem Województwa Małopolskiego. Zadanie jest realizowane z programu Poddziałanie 4.3.2 - Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej - SPR w ramach RPO WM 2014 – 2020  i dofinansowane w wysokości 51,60 %  od kwoty netto.  

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .