Gmina Dębno: Miliony z dotacji
WYDARZENIA - Dębno
środa, 21 marca 2018 23:07

Niedawno Urząd Gminy Dębno rozstrzygnął przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Sufczynie oraz rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Łysej Górze. Prace będzie realizowało Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane HAS-BUD z Jasienia, które zgłosiło najkorzystniejszą spośród sześciu ofert.

Jednak, aby robotnicy mogli ruszyć z pracami, musi zmienić się pogoda. Ostro trzymająca w ostatnim czasie zima nie sprzyja prowadzeniu robót. Termin zakończenia prac przewidziano na listopad.Wybudowanie w sumie ponad siedmiokilometrowego odcinka kanalizacji w Sufczynie i Łysej Górze będzie kosztowało 1,8 mln zł, z czego 1,2 mln zł pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. - Rozwój sieci kanalizacyjnej to jedno z najważniejszych zadań w naszej gminie – podkreśla włodarz gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Sytuacja związana z procentowym skanalizowaniem naszej gminy wygląda bardzo przyzwoicie, ale nie spoczywamy na laurach, ciągle szukamy możliwych źródeł finansowania, aby jak największy odsetek naszych mieszkańców mógł być włączony do sieci.
Przypomnijmy, że w Łysej Górze jest to już kolejny odcinek kanalizacji. W ubiegłym roku samorząd zrealizował inwestycję pn. ,,Łysa Góra-Pańska Góra”. Natomiast dzięki tegorocznej inwestycji blisko 300 osób będzie mogło korzystać z sieci kanalizacyjnej.   
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .