Reklama
Brzesko. O muszlę świętego Jakuba
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 29 stycznia 2018 00:07

Za nami kolejna edycja Konkursu Kolęd i pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2018” . Na scenie zaprezentowało się kilkuset wykonawców. Grand PRIX XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2018” zdobył zespół Serduszka Faustynki z Publicznego Przedszkola Sióstr w Brzesku. Jury zwróciło uwagę na ogrom pracy w przygotowanie grupy dzieci do występu, intonację, kolerację między członkami zespołu i muzykowanie na żywo. Ponadto pragnie nadmienić, że utwory wykonane zostały w sposób taki, który pozwala dzieciom pokazać dobre strony, rozwija oraz dostarcza ogromną dawkę wzruszeń poprzez szczerość wykonania. Słowa uznania dla Andrzja Gicali, który przygotował grupę. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i pastorałek za trud, który włożyli w przygotowanie programu. Wszystkim zespołom i solistom należą się słowa uznania i szacunku za ich pracę. Dziękujemy również wszystkim opiekunom za staranne przygotowanie prowadzonych przez siebie solistów oraz zespołów do udziału w Konkursie. Bardzo pozytywnym akcentem jest coraz większy udział dzieci z instrumentami na żywo. Zachęcamy do tworzenia grup muzycznych i muzykowania w formie zespołów instrumentalnych czy instrumentalno – wokalnych. Jurorzy pragną także wyrazić swoje uznanie dla ks. mgr Jacka Walczyka- dyrektora tego Konkursu - za zorganizowanie przeglądu oraz sprawne jego przeprowadzenie. Dziękujemy za dbałość o uczestników poprzez zorganizowanie bardzo dobrych warunków do wspólnej wymiany doświadczeń oraz prezentacji swoich talentów – podkreślają organizatorzy. Dodajmy, ze patronat nad impreza sprawowali starosta Andrzej Potępa, burmistrz Grzegorz Wawryka.

Wyniki konkursu:

DZIECI MŁODSZE I - III: Mendel Martyna„Od serca do ucha” - Jury zwróciło uwagę na muzykalność, panowanie nad dźwiękiem i interpretację. Klecki Hubert„ Gore gwiazda Jezusowi”, Świerczek Agata„Bosy pastuszek” . WYRÓŻNIENIE: Majcherczyk Amelia - Jury wyróżniło wokalistkę za własny akompaniament na żywo w jednej z kolęd.

DZIECI STARSZE IV - VI: Nowacka Emilia „Zaśnij Dziecino” - Doceniona za technikę wokalną, kulturę prowadzenia dźwieku i muzykalność, Rozalia Zelek„ Gwiazdo leć, kolędo leć”, Mikołajek Kacper„ A cóż z tą dzieciną”, Woda Kornelia„ Noel” . WYRÓŻNIENIE: Skirło Maria „ Babci zegar”.

DZIECI STARSZE IV - VI Zespoły: Duet: Kinga Gicala i Anna Janas „ Gdy się Chrystus rodzi” - Doceniono pomysł muzyczny na utwory, muzykowanie na żywo i muzykalność wykonawców. Dzieci Bliżej Nieba- Parafia Okocim „ Za kominem świerszczyk”. Duet J&J - Parafia sw. Jakuba Brzesko „ Pójdzmy wszyscy do stajenki”.

Przedszkolaki – ZESPOŁY: Niebiańskie Aniołki „ Nie miały Aniołki”, Półnutki „ Małe Aniołki”. Wyróżnienie: Folkowi Dębianie.

KLASA VII, II i III Gimnazjum - SOLIŚCI: Julia Górska„ Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje” - Jury doceniło technikę wokalną wokalistki, panowanie nad głosem, dobieranie środków muzycznych i podkładków zgodnych z możliwościami głosu i treścią utworów, Patulska Zuzanna„Ucichłeś Jezuleńku”. Roczniak Kamila„ O gwiazdo Betlejemska”. WYRÓŻNIENIA: Wiktoria Wójtowicz, Aleksandra Dzieńska, Maria Mikołajek.

KLASA VII, II i III Gimnazjum – ZESPOŁY: Duet: Marta Kłusek i Mateusz Kłusek„ W żłobie leży” - doceniono poprawną technikę i interpretację, Borzęckie słowiki utworem „ Skrzypi wóz” , Duet: Maria Kraj i Anna Słota„Pierwsza gwiazda”.

Młodzież Szkół Średnich - SOLIŚCI: Marmol Agnieszka„ Bambino Jazzu” - wokalistka wykazała się dobrą techniką wokalną, interpretacją i doborem utworów do predyspozycji stylistycznych, Płaneta Karolina„Kolęda warszawska”, Pacura Aleksandra„ Mario czy już wiesz" , Młodzież Szkół Średnich - ZESPOŁY:, Schola Parafialna z Tymowej „ O północy”. WYRÓŻNIENIE: Maria Kokoszka, Patrycja Wąs.

(pr)

 

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .