Reklama
Iwkowa. Kolorowa rewolucja w śmieciach
WYDARZENIA - Iwkowa
sobota, 06 stycznia 2018 00:19

 To ważna informacja dla mieszkańców gminy Iwkowa. Od 1 stycznia 2018 roku obowiązują nowe zasady segregacji odpadów. Przez Wspólny System Segregacji Odpadów gmina chce poprawić efektywność segregacji odpadów komunalnych. W 2020 roku, zgodnie z prawem Unii Europejskiej, Polska musi bowiem uzyskać 50. procentowy poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia zarówno papieru, metali, tworzyw sztucznych, jak i szkła – przypomina Bogusław Kamiński, wójt Iwkowej.

Nowe przepisy wprowadzają model selektywnego zbierania odpadów „u źródła” w podziale na następujące frakcje: odpady z papieru (w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i tektury) zbierane będą w workach koloru niebieskiego oznaczonych napisem„Papier; odpady ze szkła (w tym odpady opakowaniowe ze szkła) zbierane będą w workach koloru zielonego oznaczonych napisem„Szkło”, metale i tworzywa sztuczne trafią do worka żółtego oznaczonego napisem „Metale i tworzywa sztuczne"tutaj też będziemy wyrzucać opakowania wielomateriałowe, odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów, zbierane będą w workach koloru brązowego oznaczonych napisem„Bio”, zmieszane odpady pozostające po segregacji odpadów komunalnych zbierane będą w workach koloru czarnego z napisem„Zmieszane odpady komunalne”.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .