Reklama
Brzesko. Laury za film
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 05 listopada 2017 01:00

O wielkim sukcesie mogą mówić uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku. Dwa firmy, nakręcone przez młodzież tutejszej placówki, zostały laureatami ogólnopolskiego konkursu „Historia bliska”. Tradycyjnie już konkurs zorganizowany został przez Ośrodek Karta. Dodajmy, że warszawski ośrodek to niezależna organizacja pozarządowa o statusie organizacji pożytku publicznego tworząca największe w Polsce archiwum społeczne, stawiające sobie za cel dokumentowanie najnowszej historii Polski oraz Europy.

 

– W tym roku motto konkursu brzmiało „Walka, praca, trwanie…Ludzie i czyny dla niepodległej 1918-2018”, a prace przyjmowane były w różnych formatach. Mogły to być prace tekstowe, prezentacje multimedialne, audycje radiowe lub filmy. Prace uczniów naszego liceum były najlepsze, obok obrazu z I LO w Myślenicach wśród filmów – mówi dr Piotr Duda, który był opiekunem obydwu grup młodych filmowców. Pierwszy z filmów „Budując niepodległą – Kazimierz Missona 1874-1943” zrealizowany został przez Weronikę Motak, Natalię Piekarską i Karolinę Rzeźnik z klasy 3G. Druga produkcja – „Zorza wolności” jest autorstwa Rafała Kargola, Jakuba Pabijana, Kacpra Puta z klasy 3G przy udziale Emilii Gliździńskiej z 2G. Obydwie produkcje 28 października zostały laureatami XX edycji ogólnopolskiego konkursu „Historia bliska” organizowanego przez „Ośrodek Karta”. Pierwszy z filmów, który wywalczyłw konkursie III miejsce ukazuje postać wybitnego pedagoga, dyrektora brzeskiego gimnazjum w latach 1915-1929, działacza społeczno-politycznego, wielkiego patrioty – Kazimierza Missony. Natomiast drugi obraz, który wywalczył wyróżnienie pierwszego stopnia przedstawia losy żołnierzy Armii Krajowej działających na terenach ziemi brzeskiej i tarnowskiej.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .