Reklama
Brzesko. Festiwal z Budżetu Obywatelskiego?
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 30 października 2017 00:22

Czy „Bocheńsko-brzeski festiwal soli i chmielu 26 -27 maja 2018”  zostanie w znacznej mierze sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego? Zobaczymy. Pod koniec listopada poznamy projekty, które otrzymają finansowe wsparcie, te projekty na które oddano najwięcej głosów.  – Dziękuję wszystkim za udział w głosowaniu, za zaangażowanie szkół i wielu instytucji, które włączyły się w akcję zachęcającą do poparcia festiwalu. Szczególnie chcę podziękować młodzieży, która aktywnie i świadomie włączyła się w życie gminy. Głosowanie nad budżetem obywatelskim uczy odpowiedzialności, zachęca do decydowania o wspólnych sprawach, uczy obywatelskich postaw – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

Jeśli projekt „przejdzie” proces dotacji, w przyszłym roku zorganizowana zostanie dwudniowa impreza – Bocheńsko-brzeski festiwal soli i chmielu. Będzie to forum publicznej prezentacji dorobku i osiągnięć grup artystycznych, folklorystycznych, rzemieślniczych, kół gospodyń, gospodarstw agroturystycznych, browaru Okocim, kopalni soli Bochnia, restauracji i hoteli z terenu Brzeska i Bochni oraz innych gmin wchodzących w skład powiatu bocheńskiego i brzeskiego. Poprzez udział grup inscenizacyjnych, artystów i zespołów, zwiedzanie browaru Okocim, pałacu Goetzów, kopalni soli festiwal służyć będzie też edukowaniu oraz budowaniu marki regionu. Prezentowanie różnorodnych aspektów dziedzictwa, w tym kultury, sztuki, tradycji kulinarnych, kultury mieszczańskiej pozwoli turystom oraz mieszkańcom lepiej poznać walory regionu bocheńskiego i brzeskiego, których działalność promieniowała na całą Małopolskę. – Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, by projekt promować – zapewnia Krzysztof Bigaj, szef Biura Promocji brzeskiego magistratu.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .