BOSiR rośnie w siłę
SPORT - Aktualności
czwartek, 26 października 2017 12:33

Po raz kolejny Wojciech Wojdak udowodnił, że jest aktualnie najlepszym polskim pływakiem. Podczas zawodów cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski rozegranych na 25-metrowym basenie w Oświęcimiu zwyciężył na dystansach 400 i 1500 metrów, a na dystansie 200 metrów zajął trzecie miejsce. Te wyniki dały mu pierwszą lokatę w klasyfikacji na najlepszego zawodnika i na najlepszego kraulistę.


Trzecie miejsce na 200 metrów nie jest powodem do niepokoju, bowiem brzeski pływak specjalizuje się w dłuższych dystansach, na których potwierdził, że aktualnie nie ma sobie równego w naszym kraju.   Na tych samych zawodach z bardzo dobrej strony zaprezentował się też Krystian Bałabuch. Wychowanek BOSiR-u Brzesko w Oświęcimiu wystartował na czterech dystansach. Na dystansie 200 metrów motylkiem zajął wprawdzie 15. miejsce (startowało 62 zawodników), ale już dużo lepiej poszło mu w wyścigach stylem zmiennym. Efekt jego startów to dwa piąte miejsca (na 100 i 400 metrów) oraz druga lokata na 200 metrów. Dało mu to ostatecznie trzecie miejsce w klasyfikacji na najlepszego zawodnika w stylu zmiennym. Krystian Bałabuch jest jeszcze reprezentantem AZS AGH Kraków, ale już niebawem zamierza powrócić do macierzystego klubu.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr042019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .