Jurków. Bal dla dzieci niepełnosprawnych
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 05 października 2017 22:28

Niedawno w Jurkowie odbył się niezapomniany Bal Charytatywny, którego celem było pozyskanie pieniędzy na wyjazd dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej wraz z opiekunami do Rzymu. Warto dodać, że do szkoły uczęszczają dzieci niepełnosprawne z dwóch powiatów:  brzeskiego i tarnowskiego. Pomysł zorganizowania tygodniowej wycieczki zagranicznej dla tak dużej grupy dzieciaków niepełnosprawnych (58 osób z opiekunami) okazał się możliwy dzięki znalezieniu w Rzymie Domu Pielgrzyma ks. Orione, założonego przez Jana Pawła II, który zapewnia osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom 5-dniowy pobyt w Wiecznym Mieście wraz z wyżywieniem - za darmo. Sporym jednak wyzwaniem jest sfinansowanie samej podróży i pilota, co stanowi kwotę blisko 47 tys. zł.

Bal Charytatywny w Jurkowie okazał się "strzałem w dziesiątkę". Remiza OSP w Jurkowie wypełniła się po brzegi ludźmi, którzy chcieli pomóc i dołożyć się do tego szczytnego celu – spełnienia wyjątkowego marzenia dzieci niepełnosprawnych… W jednym miejscu zgromadziło się ponad 150 osób z różnych środowisk, których połączył jeden szczytny cel i otwarte serca, tworząc atmosferę, jakiej nie spodziewał się nikt – radości i dumy z uczestniczenia w czymś wyjątkowym. Wszyscy świetnie się bawili, zarówno młodzi, jak i seniorzy; udało się stworzyć imprezę bez barier, pełną radości z dawania, o czym świadczą liczne podziękowania i gratulacje ze strony gości. Udało się! Bal zorganizowało Stowarzyszenie „W Stronę Tęczy”, działające przy szkole specjalnej w Złotej, dyrekcja, grono pedagogiczne i rodzice podopiecznych ze wsparciem ludzi dobrej woli, grupy seniorów „Nasza Chata” z gminy Czchów, redakcji „Czasu Czchowa”, OSP Jurków z zaangażowaniem osobistym Komendanta Gminnego Piotra Musiała, Zajazdu „Zagłoba” oraz wielu sponsorów. Dziękujemy. Dla tych, którzy chcą się włączyć w naszą akcję jeszcze dziś, podajemy nr konta Stowarzyszenia: 06 1020 4984 0000 4002 0039 4254 Bank PKO BP. Wyjazd do Rzymu dzieci niepełnosprawnych SOSW Złota z opiekunami jest planowany w terminie od 2 do 7 grudnia 2017 r.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .