Biesiadki. 18 września: otwarcie sali gimnastycznej
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 21:46

Kosztowała wraz z wyposażeniem blisko 2.5 miliona złotych, jest najbardziej pasywnym obiektem użyteczności publicznej (najbardziej energooszczędnym) w powiecie brzeskim, płyta boiska ma wymiar olimpijski i – Jak mówi wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek – w zupełności wystarczy na potrzeby lokalnej społeczności. Mowa o sali gimnastycznej w Biesiadkach, której budowa i odbiory techniczne właśnie się zakończyły. Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na 18 września, ale młodzież szkolna z Biesiadek już powoli będzie mogła korzystać z obiektu – zaraz po rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

O potrzebie budowy sali gimnastycznej w Biesiadkach mówiło się od przemian ustrojowych w Polsce, do których doszło w 1989 roku. Mówiło, bo zabrakło determinacji, by sprawę raz, a dobrze zamknąć. Dopiero w poprzedniej kadencji wójt zaproponował radnym zapisanie inwestycji w projekcie budżetu. Rada powiedziała „tak” co pozwoliło wylać fundamenty. W tamtej kadencji samorząd wybudował podobny obiekt w Lewniowej. Realizacja inwestycji była jednym z priorytetów działania samorządu. – Słowa dotrzymaliśmy, sala jest gotowa, oficjalnie oddamy ją do użytku za trzy tygodnie, mam nadzieję, że będzie służyła nie tylko uczniom, ale całej lokalnej społeczności – podkreśla wójt Paterek.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

jww powMateriał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .