Piknik Rodzinny i bicie rekordu w Niedźwiedzy
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 23 czerwca 2017 13:35

W ubiegły weekend w Niedźwiedzy odbył się festyn plenerowy pod nazwą Piknik Rodzinny u Źródeł Niedźwiedzia. Organizatorami wydarzenia byli sołtys Niedźwiedzy Marek Łośko, Klub Strzelecki „Snajper”, jednostka OSP Niedźwiedza i Publiczna Szkoła Podstawowa imienia Jana Dudka w Niedźwiedzy. Patronat honorowy nad piknikiem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

W festynie licznie uczestniczyli zarówno mieszkańcy Niedźwiedzy, jak i goście spoza miejscowości. Organizatorzy przygotowali dla przybyłych wiele atrakcji i rozrywek. Głównym punktem niedzielnego dnia była próba pobicia oficjalnego rekordu Polski w kategorii „Największy Bieg w Gumofilcach”. Na starcie biegu stanęło aż 348 zawodników, czyli o 152 więcej, niż wynosił poprzedni rekord. Nowy wynik został oficjalnie zatwierdzony przez sędziego z Biura Rekordów, który był obecny na festynie.

Oprócz rekordowego biegu, w trakcie Pikniku Rodzinnego odbył się również między innymi turniej strzelecki, Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej, a także występy artystyczne zespołu regionalnego „Niedźwiedzoki” i dzieci z PSP w Niedźwiedzy.

(kpp)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr012019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .