Memoriał Józefa Wojciechowskiego
SPORT - Aktualności
sobota, 10 czerwca 2017 22:45

W dniach 3-4 czerwca korty Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji były areną jubileuszowego X Memoriału Józefa Wojciechowskiego, turnieju tenisowego poświęconego pamięci jednego z najbardziej zasłużonych działaczy sportowych ziemi brzeskiej. Wzięło w nim udział ponad 50 tenisistów z Krakowa, Wieliczki, Bochni i Brzeska. Reprezentanci gospodarzy wygrali w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii +60 zwyciężył Kazimierz Wawrykiewicz, który pokonał w finale Kazimierza Brzyka. Najsilniej obsadzona była kategoria +55, w której najlepszy okazał się Andrzej Stoliński. Dyrektor szczurowskiego oddziału Krakowskiego Banku Spółdzielczego (jednego ze sponsorów tego turnieju) stoczył dwa wyczerpujące pojedynki. Najpierw pokonał 7:6, 6:4 Piotra Hawlenę, by w finale po emocjonującej walce wygrać 6:4, 3:6, 10:7.  


    Niestety, gwałtowna ulewa pokrzyżowała plany organizatorom i zawodnikom, dlatego nie udało się rozegrać decydujących pojedynków w kategoriach open, +45 i w deblu. W kategorii open zadecydowano, że zwycięzcami zostali Grzegorz Matras i Marek Kołodziej, którzy mieli się spotkać w finale. Trzecie miejsce zajął Jan Wojdyło. Finaliści kategorii +45, Tomasz Kwinta i Jan Starzyk, umówili się, że decydujący mecz rozegrają w późniejszym terminie w Brzesku. Trzecie miejsce zajął Adam Lechna. W turnieju deblów do półfinałów dotarły pary Stanisław Ropek i Kazimierz Wawrykiewicz, Bogusław Ptak i Jan Starzyk, Michał Koczela i Henryk Łabuda oraz Tomasz Kwinta i Zbigniew Janczukowicz.
    Dyplomy, upominki i statuetki dla najlepszych wręczali główny organizator i pomysłodawca turnieju Wojciech Wojciechowski oraz burmistrz Grzegorz Wawryka, który objął honorowy patronat nad zawodami.       
Wyniki
Kat. +55: 1. Andrzej Stoliński, 2. Józef Mikołajczyk, 3. Piotr Hawlena.
Kat. +60: 1. Kazimierz Wawrykiewicz, 2. Kazimierz Brzyk.
Kat. +65: 1. Jacek Wojdyło, 2. Krzysztof Wiśniowski, 3. Marek Koczela.
Kat. +70: 1. Janusz Mączka, 2. Zbigniew Kowalczyk, 3. Zbigniew Muszyński.

WALP


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .