Gnojnik. Znamy mistrzów gminy
SPORT - Aktualności
wtorek, 23 maja 2017 08:22

Uczniowie szkół podstawowych mocnym akcentem zakończyli sezon współzawodnictwa sportowego. Sześcioosobowe reprezentacje szkół mierzyły się bowiem w czwórboju lekkoatletycznym. Puchary zwycięzców zdobyły dziewczęta z Biesiadek i chłopcy z Gnojnika. 18 maja, podczas zawodów w Gosprzydowej pojawiły się trzy zespoły żeńskie (PSP Biesiadki, PSP Gosprzydowa i PSP Uszew) oraz cztery zespoły męskie (PSP Biesiadki, PSP Gnojnik, PSP Gosprzydowa i PSP Uszew). Zawodnicy mierzyli się w takich konkurencjach jak: skok w dal, rzut piłką palantową, bieg na 60 metrów oraz bieg długi (dystans dla dziewcząt – 600 m, dystans dla chłopców – 1000 m). Na ostateczny wynik drużyny składały się wyniki z wszystkich konkurencji pięciu najlepszych zawodników.


Po rozegraniu ostatniej konkurencji przystąpiono do liczenia wyników. Jak się okazało turniej dziewcząt był bardzo wyrównany, o czym świadczy niewielka, pięciopunktowa różnica punktowa pomiędzy zwycięzcą - PSP Biesiadki, a drużyną z drugiego miejsca – PSP Uszew. W turnieju chłopców przewaga zwycięzców była dość wyraźna.

Klasyfikacja końcowa – turniej żeński:
I miejsce – PSP Biesiadki
II miejsce – PSP Uszew
III miejsce – PSP Gosprzydowa

Klasyfikacja końcowa – turniej męski:
I miejsce – PSP Gnojnik
II miejsce – PSP Uszew
III miejsce – PSP Biesiadki
IV miejsce – PSP Gosprzydowa

Oprócz klasyfikacji drużynowej prowadzono również klasyfikację indywidualną, przyznając sześć pierwszych miejsc, zgodnie z poniższym:
Dziewczęta:
I miejsce – Anna Sacha (PSP Biesiadki)
II miejsce – Aleksandra Klecka (PSP Uszew)
III miejsce – Sabina Antczak (PSP Gosprzydowa)
IV miejsce – Agnieszka Myrlak (PSP Biesiadki)
V miejsce – Alicja Sacha (PSP Gosprzydowa)
VI miejsce – Emilia Jarzmik (PSP Uszew)
Chłopcy:
I miejsce – Kamil Musiał (PSP Biesiadki)
II miejsce – Marcin Nosewicz (PSP Uszew)
III miejsce – Dawid Frankowski (PSP Gnojnik)
IV miejsce – Mikołaj Szot (PSP Gnojnik)
V miejsce – Antoni Zając (PSP Gnojnik)
VI miejsce – Bartłomiej Figiel (PSP Uszew)
Sportowcy z szkół podstawowych spotkają się jeszcze raz, jednak już nie po to, by rywalizować, lecz wspólnie się bawić i świętować Gminny Dzień Sportowca.
W związku z zakończeniem tegorocznego sezonu zmagań sportowych, Urząd Gminy Gnojnik pragnie serdecznie podziękować Dyrektorom i pozostałym pracownikom szkół za wsparcie organizacyjne, nauczycielom wychowania fizycznego za trud włożony w sportowy rozwój ich podopiecznych oraz uczennicom i uczniom za zaangażowanie, a także walkę w duchu fair play.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .