Szczurowa. Kilka gmin dla transportu
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 30 kwietnia 2017 23:58

Gmina Szczurowa wspólnie z Dębnem, Borzęcinem, Gnojnikiem, Czchowem, Iwkową i Brzeskiem przygotowała wniosek o dofinansowanie projektu, dotyczącego usprawnienia zbiorowego systemu transportowego, a przy tym zmniejszenia niskiej emisji.Koncepcją złożonego do dofinansowania projektu jest umożliwienie mieszkańcom naszej gminy sprawnej przesiadki z samochodu lub roweru, który będzie mógł pozostawić na wybudowanym parkingu w systemie „parkuj i jedź”, na połączenie autobusowe, a następnie kolejowe w tym: dwie zatoki autobusowe, utwardzone parkingi, ciągi piesze łączące zatoki autobusowe z parkingiem, oświetlenie terenu, placu dla podróżnych, konstrukcji zadaszeń, ławek, kosza i miejsc dla rowerów w rejonie ronda przy skrzyżowaniu dróg wojewódzkich;
konstrukcja zadaszenia przystankowego z utwardzonym placem, ławki, kosz, miejsca dla rowerów obok szkoły w Strzelcach Wielkich; budowa parkingu z oświetleniem i miejscami dla rowerów w rejonie skrzyżowania i szkoły w Woli Przemykowskiej; budowa parkingu przy remizie we Wrzępi; przebudowa miejsc postojowych, oświetlenie, zadaszenie przystankowe, stojaki dla rowerów w rejonie skrzyżowania i szkoły w Niedzieliskach; utwardzenie kostką placów pod wiatą z budową konstrukcji zadaszenia przystankowego, wykonanie miejsc dla rowerów, ławki, kosze na śmieci w Rudach- Rysiu; budowa parkingu z odwodnieniem obok skrzyżowania i remizy OSP w Górce. Koszt realizacji inwestycji w Gminie Szczurowa wynosi ponad 1,3 miliona złotych z czego 85 procent  tej kwoty pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .