Brzesko. Medale dla kręglarzy
SPORT - Aktualności
sobota, 08 kwietnia 2017 16:13

To były najlepsze w dziejach brzeskich kręglarzy Mistrzostwa Polski. Dosłownie worek medali przywieźli z  zawodów, rozegranych w Tomaszowie Mazowieckim młodzi kręglarze z brzeskiego BOSiR-u, w tym dwa najcenniejsze mistrza oraz wicemistrza Polski.
Przez kilka dni trwały Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym w Tomaszowie Mazowieckim. Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzesku reprezentowali: Karolina Gurgul, Natalia Cebula, Klaudia Batko, Łukasz Łazowski, Igor Szydłowski, Damian Czernecki, Bartosz Pośladek oraz trener Marcel Kociołek. Zawody były przeprowadzone w konkurencjach: indywidualnie, w parach, sprincie, mikstach oraz drużynowo. Jako pierwsze na torach zaprezentowały się juniorki: Karolina z Natalią, które z sumą łączną zbitych 1017 kręgli, zajęły nielubiane przez sportowców czwarte miejsce. Kolejny start popołudniowy to występ indywidualny i drużynowy juniorów: Damian i Bartosz z łącznym wynikiem 976 kręgli dawał drużynie szanse na wysokie miejsce w „drużynówce”.

W ostatnim bloku indywidualnym i drużynowym jako pewniacy zagrali Łukasz z Igorem, którzy z wynikiem 1070 kręgli uzyskali tytuł II wicemistrzów Polski w konkurencji par. Dodajmy, że do srebra zabrakło im tylko czterech kręgli. Łączny wynik juniorów dał drużynie BOSiR Brzesko tytuł drużynowego wicemistrza Polski na rok 2017 z łącznym wynikiem 2046 zbitych kręgli. Niedzielne starty przyniosły wiele emocji. Walka do ostatniego rzutu naszych kręglarzy pozwoliła na upragnione wyniki. Łukasz Łazowski wywalczył tytuł mistrza Polski 2017 z sumą 1091 zbitych kręgli. Igor Szydłowski ostatnimi rzutami wywalczył tytuł wicemistrza Polski z wynikiem 1086 kręgli. Przypomnijmy, że dzięki wspaniałej postawie przez cały sezon Igor będzie reprezentował Polskę na Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Deteenheim w Niemczech. O pechu może mówić Natalia Cebula, która po sklasyfikowaniu wszystkich juniorek zajęła czwarte miejsce, tracąc znów niewiele do podium, niestety ostatni tor słaby w wykonaniu Natalii i miejsce na podium uciekło. W sumie w całych mistrzostwach drużyna brzeskiego BOSIR zdobyła 37 punktów – co jest ogromnym sukcesem.
Zawodnicy poświęcili wiele godzin spędzonych na treningu, taktykach gry co zaowocowało na najważniejszej imprezie w sezonie. Już za 3 tygodnie kręglarze z BOSiR-u wyjadą na ostatni Ogólnopolski Turniej do Leszna. Będzie to ostatni sprawdzian przed Pucharem Świata U-14 Jakuba Kuryło oraz Mistrzostwami Świata U-18 Igora Szydłowskiego. Warto zaznaczyć, że w szerokim składzie reprezentacji Polski znajduje się Łukasz Łazowski oraz niedysponowany na Mistrzostwach Polski Jakub Tomczyk. BOSIR Brzesko został drużynowym wicemistrzem Polski w składzie: Łukasz Łazowski, Igor Szydłowski, Bartosz Pośladek i Damian Czernecki. Ponadto Łukasz Łazowski – mistrz Polski 2017; Igor Szydłowski – wicemistrz Polski 2017;  Łukasz Łazowski i Igor Szydłowski – II wicemistrzowie Polski w parach 2017; Natalia Cebula – 4. miejsce indywidualnie oraz Natalia Cebula i Karolina Gurgul – 4. miejsce w parach.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .