Bochnia z przystankiem pendolino
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 03 grudnia 2016 21:44

Mieszkańcy Bochni będą mogli podróżować szybciej. Już od 11 grudnia w tym mieście będzie zatrzymywał się pendolino jadący z Rzeszowa przez Warszawę do Gdańska. Dzięki temu np. czas podróży do Warszawy skróci się prawie o połowę. – Do tej pory podróżni jadący do stolicy musieli przesiadać się w Krakowie. Bardzo często zdarzało się, że przy przesiadce trzeba było czekać na dworcu około godziny. Teraz sama droga z naszego miasta do stolicy będzie trwała 2.5 godziny i będzie bezpośrednia – mówi starosta bocheński Ludwik Węgrzyn.

Postój pendolino w Bochni to efekt starań tamtejszych samorządowców. – Zabiegaliśmy o ten przystanek w PKP Intercity. Zależy nam na tym, by Bochnia była dobrze skomunikowana. Już dziś na lotnisko w Balicach można dotrzeć od nas w ciągu pół godziny – mówi Węgrzyn. – Uważamy jednak, że dodatkowe połączenie szybką koleją uczyni nasze miasto atrakcyjne dla inwestorów. Wiele osób dojeżdża też do pracy w Warszawie – dodaje starosta.

Od 11 grudnia Pendolino ma odjeżdżać z Rzeszowa o godz. 6:00, o godzinie 7:01 pojawi się w Tarnowie, Minutowy postój w Bochni zaplanowano o 7.22. W Warszawie pociąg pojawi się o godz. 10.10, a w Gdańsku o godz. 13.06. Kurs powrotny rozpocznie się o godz. 14.27 w Gdańsku,  ze stacji Warszawa Centralna odjazd zaplanowano na godz. 17:50, w Bochni pociąg pojawi się o godz. 20:33.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .