Reklama
Firma Dimarco obecna na lokalnym rynku od 22 lat
WYDARZENIA - Iwkowa
niedziela, 22 marca 2015 16:13

Powstała 1 kwietnia 1993 roku. Firma Dimarco z Iwkowej, bo o niej mowa, obecna jest na lokalnym rynku od blisko 22 lat. Zajmuje się szeroko rozumianą gospodarką odpadami komunalnymi. W tym czasie miała partnerów handlowych w gminach: Iwkowa, Czchów, Gnojnik, Brzesko, Dębno, Lipnica Murowana, Laskowa, Łososina  Dolna, Gródek nad Dunajcem,  Chełmiec  Nowy Sącz. - Podstawowym celem działalności firmy jest prowadzenie kompleksowej gospodarki odpadami ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska naturalnego. Natomiast misją dostarczanie klientom usług o najwyższej jakości – zapewnia Marek Strzelec, właściciel firmy.


Dimarco zajmuje się odbiorem odpadów komunalnych przede wszystkim od klientów indywidualnych, ale także  firm, urzędów i instytucji państwowych. Współpracuje z wieloma szkołami, instytucjami publicznymi oraz samorządami, szczególnie w zakresie selektywnej zbiórki. Firma mieści się w miejscowości w Iwkowej, gdzie znajduje się baza lokalowa i biuro obsługi klienta. – Posiadamy niezbędne koncesje oraz pozwolenia, które stanowią podstawę dla legalności  działań i przeprowadzanych inwestycji. Nasza filozofia osadza się na przekonaniu, że na pierwszym miejscu jest zawsze klient i z myślą o Nim podnoszona jest jakość świadczonych usług. Dobierana jest odpowiednia kadra i systematycznie modernizowany jest tabor samochodowy. Wdrażane są nowe rozwiązania, które mają na celu również dbałość o środowisko naturalne – zapewnia Marek Strzelec. Firma Dimarco swoim sposobem działania i estetycznym wyglądem przypomina wiele zachodnich firm. Przez cały okres działalności podnoszone są  standardy wizerunkowe firmy. Dzięki takim zachowaniom firma Dimarc” z roku na rok pozyskuje coraz to więcej nowych klientów oraz poszerza rynek. Ochrona środowiska i właściwa gospodarka odpadami to główne cele firmy. Aby gospodarność mogła iść w parze z życiem i w zgodzie z przyrodą i otoczeniem uznaje zasadę „Jak Cię widzą tak Cię piszą”  Dlatego też przez cały czas firma Dimarco będzie iść w kierunku proekologicznego rozwoju. - Edukacja ekologiczna, to jedno z ważniejszych  działań w firmie „Dimarco”. Zdajemy sobie sprawę, że świadomość społeczna w prawidłowym obchodzeniu się z odpadami nie jest najwyższa. Dlatego też staramy się pogłębiać wiedzę w tym temacie i przekazywać ją innym. Szczególny nacisk kładziemy na edukacje młodzieży. Chętnie uczestniczymy w rożnych typu warsztatach ekologicznych czy wykładach organizowanych przez różne instytucje, szkoły czy  nawet przedszkola co nas najbardziej cieszy.  najmłodszych lat bowiem powinniśmy się uczyć prawidłowego obchodzenia się z odpadami. Wyedukowani w tym kierunku młodzi ludzie dają dużą szansę i  nadzieję na poprawę środowiska naturalnego a śmieci może wreszcie nie będą wywożone do lasu czy palone w piecach trując przy tym nie tylko siebie ale i swoje otoczenie – podkreśla Marek Strzelec.  

Swoich klientów firma obsługuje w trzech systemach: workowym (stosowanym w dużej mierze bardzo trudnym terenie górzystym), koszowym oraz kontenerowym. W pierwszym przypadku mieszkańcy wyposażani są  w odpowiednie worki do gromadzenia odpadów komunalnych segrergowanych (worki kolorowe) jak i zmieszanych (worek czarny). Worki służące do selektywnej zbiórki są odpowiedniego koloru przyporządkowanemu do danego rodzaju odpadu i tak: Worek żółty - Tworzywa sztuczne; Worek Zielony - Szkło kolorowe; Worek biały - szkło białe; Worek niebieski – makulatura; Worek Czerwony – Metal. Natomiast system koszowy jest również bardzo często stosowany w firmie „Dimarco”. Klienci chętnie z niego korzystają, ponieważ  jest  wygodniejszy i daje większe możliwości gromadzenia odpadów ze względu chociażby na  pojemność kosza od 80 do 1100 litrów. Dodatkową zaletą jest to , że odpady znajdujące się w nim są zabezpieczone przed  np. gryzoniami a także są trwałe,  mobilne (posiadają kółka) nie wymagają środków konserwujących, (wykonane są z mocnego tworzywa sztucznego). Natomiast system kontenerowy wykorzystywany jest przede wszystkim w zakładach pracy, w dużych placówkach handlowych na placach budów, osiedlach mieszkaniowych czy też do transportu odpadów wielkogabarytowych i innych. Kontenery ze względu Firma „Dimarco” w swojej ofercie usługowej  posiada kontenery od 2,2 do 16 m3.  W systemie kontenerowym, kontenery opróżniane są na tzw. zgłoszenie telefoniczne , natomiast pozostałe dwa systemy (workowy i koszowy) działają w systemie ciągłym zgodnie z harmonogramem wywozu z częstotliwością minimum jeden lub dwa razy w miesiącu. Jak trafnie zauważa Marek Strzelec  nawet najlepiej sformułowane ustawy nie są w stanie zmienić złych przyzwyczajeń i lekceważenia przez ludzi spraw dotyczących ochrony środowiska, dlatego jedynie przy pełnej świadomości zagrożeń jakie niesie ze sobą niewłaściwe gospodarowanie odpadami jesteśmy w stanie polepszyć stan środowiska naturalnego i przywrócić życie biologiczne w zbiornikach wodnych, rzekach i na obszarach zdegradowanych. Od postępowania nas samych zależy nasze zdrowie, zdrowie naszych dzieci i przyszłych pokoleń, więc we własnym interesie przestrzegajmy kilku zasad. - Tylko konsekwentne postępowanie z odpadami w podanym zakresie oraz szeroko pojęta edukacja społeczeństwa od najmłodszych lat może przynieść znaczące efekty w ochronie środowiska naturalnego obecnie i w przyszłości – dodaje Marek Strzlec.   

 
(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .