Dąbrowa Tarnowska: Tadeusz Kwiatkowski starostą
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
środa, 26 listopada 2014 13:28

Tadeusz Kwiatkowski został ponownie starostą dąbrowskim. Radnym opozycji nie udało się zablokować wyboru. Wiesław Krajewski i Krzysztof Kaczmarski przekonywali, że skoro jeden z radnych nie odebrał zawiadomienia o udziale w sesji, tym samym – ich zdaniem – jest ona bezprawna. Samorządowcy mieli jednak inne zdanie. – W tym wszystkim nie chodzi o to, czy zawiadomienie było skuteczne czy nie, ale o próbę rozbicia koalicji. Ale na nic się to jednak im nie zda – mówił w kuluarach radny Bogdan Bigos. Rada Powiatu Dąbrowskiego wybrała także przewodnicząca Rady . Została nią ponownie Barbara Pobiegło, na co dzień sekretarz gminy Mędrzechów. Poparli ją wszyscy radni.

Nowa – stara przewodnicząca podziękowała za wybór. – Prowadzenie obrad w tamtej kadencji było dla mnie zaszczytem i wyzwaniem. Tak samo jest teraz. Mam już doświadczenie i myślę, że sprawne będą prowadziła obrady – mówiła najwyraźniej wzruszona Barbara Podbiegło. Wybrano także wiceprzewodniczących Rady Powiatu Dąbrowskiego. Zostali nimi Bogdan Bigos i Józef Misiaszek.

Rada Powiatu wybrała także starostę. Został nim ponownie Tadeusz Kwiatkowski. – Dziękuje radnym, dziękuję mieszkańcom miasta i powiatu, którzy poparli listę Polskiego Stronnictwa Ludowego i listy radnych z naszej koalicji. Ze swojej strony deklaruję pracę na rzecz powiatu dąbrowskiego. Ostatnie lata udowodniły, że potrafimy skutecznie rozwiązywać problemy naszego regionu – mówił starosta. Na jego wniosek decyzje o wyborze wicestarosty, odłożono na kolejną sesję. Dodajmy, ze członkami zarządu zostali Marek Kopia; Jerzy Bączek; Andrzej Urbanik.

[pr]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .