Zmagania O Muszlę Świętego Jakuba
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 26 stycznia 2014 23:10

PTR 3543Przez dwa dni sala widowiskowa Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku rozbrzmiewała kolędą i pastorałkami. Po raz dziewiąty zorganizowano Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „O Muszlę Świętego Jakuba”. W pierwszych edycjach zmagania odbywały się w auli pod kościołem świętego Jakuba Apostoła, teraz gościny uczestnikom wielkiego kolędowania udziela RCKB. Jak podkreślają organizatorzy oraz znawcy muzyki, poziom zmagań artystycznych był w tym roku wyjątkowo wysoki. W pierwszy dzień konkursu miały miejsce przesłuchania uczetników, natomiast w drugi zostały wręczone nagrody i odbył się koncert laureatów.

Uczestnicy rywalizowali w kilku kategoriach. I tak w grupie dzieci młodszych, uczniów klas I – III szkół podstawowych, kolejność przedstawia się następująco: Aleksandra Kubala, Kinga Gurgul, Patryk Ledziński, zaś w wśród uczniów klas IV – VI: Karolina Mocię, Patrycja Mytnik oraz Marysia Mikołajek. W grupie zespołów ze szkół podstawowych wygrały Borzęckie Słowiki. Agnieszka Wolsza, Franciszek Podłęcki i Daria Reczek – tak przedstawia się klasyfikacja solistów - uczniów gimnazjów. Natomiast w grupie zespołów kolejność jest następująca: Cantantes Dei, Chór Szkolny Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzesku oraz zespół Discantus. Zmagania konkursowe rozegrano także w kategorii uczniów klas ponadgimnazjalnych. Wyniki w grupie solistów przedstawiają się następująco: Sylwia Pasek, Jędrzej Rosa, Aneta Kural i Magdalena Szydłowska, natomiast w kategorii zespołów – Schola Bliżej Nieba oraz Note Dei. Jury przyznało także wyróżnienia, otrzymali je: Śpiewające Nutki, Wesołe Nutki, Kolorowe Nutki, Przyjaciele Jezuska oraz Śnieżynki: Weronika Pajor i Emilia Gawęda.

Organizatorami konkursu były: parafia św. Jakuba, Urząd Miejski i brzeskie Starostwo Powiatowe. Ksiądz Józef Drabik cieszy się, że konkurs na trwałe wpisał się w kalendarz wydarzeń artystycznych powiatu, ale przecież trzeba pamiętać, że ma on także wymiar ewangelizacyjny. Zdaniem burmistrza Grzegorza Wawryki warto wspierać takie inicjatywy. – Gratuluję laureatom, bo poziom zmagań artystycznych był bardzo wysoki. Wszyscy, bez względu na miejsce, jesteście zwycięzcami – mówił burmistrz Grzegorz Wawryka.

[mak]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .