Region: Opłatek u ludowców
WYDARZENIA - Fotokronika
wtorek, 07 stycznia 2014 18:23

PTR_0656Kapela ludowa Porębianie, z Poręby Spytkowskiej, w gminie Brzesko, zadbała w tym roku o oprawę spotkania opłatkowo – noworocznego Polskiego Stronnictwa Ludowego, które dzisiaj (6 stycznia) odbyło się w auli imieniem Wiesława Wody, w tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Gospodarzami spotkania byli: poseł Andrzej Sztorc, a zarazem szef struktur powiatowych PSL (powiat tarnowski ziemski) oraz Andrzej Kosiniak – Kamysz, prezes Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Krakowie. W gronie gości znaleźli się ministrowie, posłowie, samorządowcy oraz działacze ruchu ludowego z Małopolski, ale nie brakowało także ludowców z Podkarpacia i województwa świętokrzyskiego. Poseł Andrzej Sztorc wspomniał, że spotkania w Tarnowie mają wieloletnią tradycję. Od lat odbywają się w dniu Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. – Śladem mędrców ze wschodu, my ludowcy, ludzie przywiązani do tradycji, do społecznej nauki kościoła, oddajemy pokłon Jezuskowi. Razem kolędujemy, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie serdecznie życzenia. Rodzina ludowców się powiększa, chociaż wielu skazywało nas na niebyt polityczny.

 

Ale my się nie poddamy – zapewniał poseł Sztorc. Parlamentarzysta mówił, że to ważny rok. – Przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego, wybory samorządowe. W 2014 roku będziemy obchodzili także wiele rocznic: 140 rocznicę urodzin Wincentego Witosa, 25 rocznicę obalenia w Polsce komunizmu, zmian ustrojowych, setną rocznicę wybuchu I wojny światowej, która przyniosła nam, po latach zaborów, upragnioną wolność – mówił poseł Sztorc. Zachęcał do pracy na rzecz wsi i rolnictwa. Przekonywał, że kondycja polskiej wsi jest coraz lepsza. O ważnych wydarzeniach wspominał także minister Władysław Kosiniak – Kamysz, wiceprezes PSL. – Od kilku lat, dzięki koalicji PO – PSL, możemy w spokoju łamać się w Święto Objawienia Pańskiego, opłatkiem. Znowu 6 stycznia, po latach, stało się dniem wolnym do pracy, świętem nie tylko z nazwy – mówił minister Kosiniak – Kamysz. Dziękował uczestnikom, zwłaszcza nestorom polskiego ruchu ludowego. Gratulował postawy i zaangażowania. – Jest z nami poseł Czesław Siekierski, swego czasu jedyny deputowany do Parlamentu Europejskiego w barwach Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kilku wtedy odeszło. Wierze, że po wyborach nasza reprezentacja w Brukseli będzie jeszcze większa niż obecnie – mówił minister Kosiniak – Kamysz. Wspominano Wiesława Wodę, szczególnie gorąco witano jego żonę, Wiktorię Wodę wraz z rodziną. Dodajmy, ze gronie posłów byli, oprócz wspomnianego wcześniej Andrzej Sztorca także Robert Wardzała i Urszula Augustyn (obydwoje z PO); samorząd wojewódzki reprezentowali wicemarszałkowie: Stanisław Sorys, Wojciech Kozak i Roman Ciepiela, powiat tarnowski: starosta Roman Łucarz, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego, Zbigniew Karciński. Byli m.in. starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, były starosta bocheński Ludwik Węgrzyn, były burmistrz Brzeska Lech Pikuła, wójt Radgoszczy Marek Lupa, Bolesławia Kazimierz Olearczyk, Lisiej Góry Stanisław Wolak, Szczurowej Marian Zalewski, Iwkowej Bogusław Kamiński, Szerzyn Stanisław Kmiecik, Gromnika Bogdan Stasz. O oprawę muzyczną zadbali Porębianie. Koncert w ich wykonaniu nagrodzono długimi oklaskami. Dodajmy, że opłatki pobłogosławił biskup – nominat, Stanisław Salaterski.

[mir]


Komentarze (12)

Pseudonim : e 08 styczeń 2014 00:13
Czesiek kup se nowy garnitur bo w tym obskoczyłeś już wszystkie partie.
Pseudonim : sss 08 styczeń 2014 00:19
Co chcecie czesław jest zapewne tylko sympatykiem, on jest sympatykiem wszystkich, ktorzy sa przy korycie.
Pseudonim : roek 08 styczeń 2014 01:00
Do Koryta hej pasterze...
Pseudonim : www 08 styczeń 2014 01:43
Nie dziwota że na opłatku PSL tak dużo ludzi, wszak stołków obsadzonych co nie miara.
Pseudonim : grzesiek 08 styczeń 2014 09:43
Mnie to dziwi, ze Czesiek, który nie pełni żadnej funkcji jest ciągle na ustach różnych osób i niekoniecznie w złym świetle. Skąd się to bierze ten fenomen?? Przecież na opłatku było tyle ważnych osób z innych ugrupowań politycznych i jakoś nikt z formułowiczów się nimi nie interesuje np. Pani Czech przewodnicząca Klubu Pis w radzie Tarnowa, Starosta Tarnowki z PIS, Roman Ciepiela wicemarszałek WM, Marian Zalewski z SLD wójt Szczurowej i inni.
Pseudonim : romek 08 styczeń 2014 14:39
są tacy którzy jak ich wyproszą to wlezą oknem a jak im ktoś pluje na twarz to mówią ze deszcz pada. Tutaj masz klucz sukcesu.
Pseudonim : Mieszkaniec Brzeska 08 styczeń 2014 16:09
Ale wam gula chodzi jak widzicie Cześka Kwaśniaka, na opładku gdy jest żle , Prezes OKS żle, brat Adam gdy pracuje w Warszawie żle , brat Janusz na Burmistrza Brzeska żle. Doradzę wam urzędnicy Miasta zażywajcie mocny lek na uspokojenie do listopada tj do wyborów samorządowych bo stres grozi zawałem.A po wyborach Janusz wam uroczyście wręczy kwiaty na pożegnanie.
Pseudonim : Mieszkaniec Borzęcina 08 styczeń 2014 16:12
Bierzcie se tych Kwasniaków od nas do Brzeska, jeszcze wam dopłacimy.
Pseudonim : ROBUR 08 styczeń 2014 16:24
Czesiek, ale żeś wnerwił pisowców. Chyba najwyższy czas żeby pokazali co środkowy palec.
Pseudonim : ... 08 styczeń 2014 16:45
Kwaśniaki się rajcują, a ludowcy za plecami kładą się ze śmiechu i opowiadają o Kwaśniakach kawały.
Pseudonim : radnyyyyy 08 styczeń 2014 16:54
Kwaśniaki ogłosiły ambitny plan, plan dostał kryptonim AKCJA USZWICA. Akcja ma polegać na pogłębianiu dna i trzymaniu się koryta
Pseudonim : kibic OKSu 08 styczeń 2014 17:59
jak kwaśniak odda za koncert dody i inne jego fanaberie to będzie ok. a tak jest "beee" i nic tego nie zmieni

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .